Video: Final Fantasy VII Remake’in ilk oynanış videosunu izleyin

Final Fantasy 7 Remake oyununun gelişi geçtiğimiz haziran ayındaki E3 oyun fuarında müjdelenmişti. Sony geçtiğimiz haftasonu düzenlenen 2015 PlayStation Experience etkinliğinde bu oyunun ilk oynama videosunu paylaştı.

Oyun oynama videosu daha net ve yüksek çözünürlüklü Cloud Strife’ın, daha net ve yüksek çözünürlüklü Barret Wallace’ın ve tabii ki daha net ve yüksek çözünürlüklü çevresel unsurların görüneceği anlamına geliyor. Ayrıca ses konusunda da önemli deneyim ve kalite artışı mevcut olacak gibi görünüyor.

Final Fantasy VII Remake oyunu 2005’te çekilen Final Fantasy VII: Advent Children filminden görsel izler taşıyor. Ayrıca Final Fantasy 7’nin klasik savaş sisteminde de dramatik değişiklikler olacak gibi görünüyor.

Final Fantasy 7 PC versiyonu PlayStation 4’te

Bu arada orijinal Final Fantasy VII oyununun PC versiyonu da PlayStation 4’te oynanmaya başlandı. PC’ler için yapılmış 2013 HD versiyonu PS4 için çıktı. Oyun mağazalara 16 dolarlık yurt dışı fiyatıyla giriş yapıyor, ancak gelecek hafta için 5 dolarlık indirimle yaklaşık 11 dolara satılacak.

PS4’te çalıştırılan özel versiyon geçen yılın PlayStation Experience etkinliğinde duyurulmuş, başlangıçta 2015 ilkbaharında çıkacak şekilde planlanmıştı. Ne var ki, planlarda küçük bir gecikme yaşandı. Bu yeni versiyon, yıllar önce PS3’e gelen PS1 versiyonundan daha farklı. Daha yüksek çözünürlük desteği ve başarıların gösterilmesi başlıca değişiklikler arasında yer alıyor. Eğer henüz 1997 yapımı klasiği daha önce oynamadıysanız, gelecek yıl içinde gelecek yeniden yapımdan önce daha yüksek çözünürlükle oynamak için bir şansınız oldu. Bu arada Final Fantasy 7 HD versiyonu iOS için de çıkarılmıştı.

Apple’ın karma AR/VR başlığı için yeni fiyat iddiası

Apple uzun süredir karma AR/VR başlığı üzerinde çalışıyor. Kısa süre önce başlığın çıkışının 2023 yılına kalabileceği iddiası gündeme gelmişti. Yeni bir haber ise başlığın...

Vivo Y21e tanıtıldı: Snapdragon 680, 5000 mAh pil

Vivo yeni telefonlar çıkarma konusunda oldukça hızlı hareket ediyor. Kısa süre önce Y33T modelini tanıtan şirket, bu cihaza benzeyen başka bir telefonu tanıtma konusunda...

Tesla Cybertruck üretimine 2023’te başlayacak

Tesla Cybertruck üretimini sessiz sedasız 2023'e ertelemiş gibi görünüyor. Reuters'ın haberine göre, şirket elektrikli kamyonetinin üretimine 2022 yerine 2023'ün ilk çeyreğinde başlayacak. Tesla'dan üretimin ertelenmesi...