FiftyThree Pencil ekran kalemine altın renk seçeneği ekledi

fifty-three-pencil-gold-010215

iPad’e özel popüler çizim defteri uygulamalarından Paper’ın geliştiricisi FiftyThree, Pencil adını verdiği dijital ekran kalemlerine yeni bir renk seçeneği ekledi. Bundan böyle altın renkli bir iPad Air 2 veya iPad mini 3 sahibi olanlar, tabletleriyle oldukça uyumlu olan altın renkli bir Paper kalem sahibi olabilecekler.

fifty-three-pencil-gold-010215-2Pencil Gold da Grafit ve Ceviz Ağacı Pencil kalemler gibi Düşük Enerjili Bluetooth bağlantısı üzerinden çalışıyor. Ancak dışı fırçalanmış ve anotlanmış yüzeyi, ayrıca sıcak altın tonuyla Apple’ın altın renkli iPad ve iPhone’ları için özel olarak üretilmiş gibi görünüyor.

Kalemin içinde yer alan dahili lityum iyon pil yaklaşık bir aylık bir kullanım süresi sunuyor. Pencil, Paper uygulaması için geliştirilmiş olsa ve ekranda sanki fiziksel kağıda çizim yapıyormuş hissi verircesine avuç içini ekrana dayama fırsatını sadece o uygulama için sunsa da, herhangi bir dokunmatik ekran üzerinde kontrol amaçlı olarak kullanılabiliyor.

FiftyThree donanım ve yazılım araçlarını geliştirmenin yanı sıra, Mix adı verilen bir çevrim içi platform da açtı. Burası artistik çalışmaları görüntüleme ve işbirliği oluşturma platformu olarak işliyor.

Pencil Gold 3 Şubat Salı gününden itibaren ABD ve Kanada’da dağıtıma çıkacak. Kalemin fiyatı 59.95 Amerikan doları olarak belirlenmiş. FiftyThree’nin web sitesinden, Amazon veya Apple mağazalarından satın alınabilen Pencil Gold’un Türkiye’ye doğrudan satışı bulunmuyor. Aynı şekilde Pencil’in diğer çeşitlerinin de Türkiye’ye satışı bulunmuyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...