FIFA 23 ABD Kadınlar Futbol Ligi ile genişliyor

Electronic Arts, ABD Kadınlar Futbol Ligi (National Women’s Soccer League – NWSL) ve Ulusal Kadınlar Futbol Ligi Oyuncuları Derneği (National Women’s Soccer League Players Association – NWSLPA) ile ortaklığını duyurdu. Bu ortaklık kapsamında FIFA 23 ABD Kadınlar Futbol Ligi takımlarını da oyuncularıyla buluşturacak.

ABD Ulusal Kadınlar Futbol Ligi’nden (UKFL) sorumlu komisyon üyesi Jessica Berman, yapılan anlaşmayla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “UKFL’nin EA SPORTS FIFA 23’e entegre edilmesi kadın futbolunun sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Bu; lig, oyuncular ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca futbol taraftarı için bir kırılma noktası. UKFL’yi evi olarak gören ve dünyada isim yapmış sporcuların, FIFA 23 sayesinde yeteneklerini daha fazla sergileme fırsatı bulmalarından ötürü oldukça heyecanlıyız. Oyunun fanatiklerinin UKFL’deki kulüpler ve oyuncular ile oynamaya başlamaları için sabırsızlanıyor; 25 Mart’ta, 11. sezon başladığında oyuncuların ve ligin kutlamaya katılmalarını dört gözle bekliyoruz.”

15 Mart’tan itibaren FIFA 23’ün yer aldığı tüm platformlarda 12 UKFL takımının Santra, Turnuvalar, Sezonlar/Ortak Sezon ve Online Dostluk Maçları modlarının tamamında yer alması planlanıyor. FIFA 23’te dört UKFL stadyumunun yanı sıra orijinal formalar, oyuncu yüzleri, kupalar ve kutlamalar da bulunacak.

EA Sports kadın futbolunun gelişmesi için FIFA 23 dışında çalışmalar da yapıyor

EA Sports’un markadan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Andrea Hopelain yeni anlaşmayı şu sözlerle değerlendirdi: “EA Sports’un kadın futbolu için fark yaratmaya devam etmesi konusunda son derece mutluyuz. Hem UKFL, hem de UKFLOD ile hayata geçirdiğimiz ortaklıklar, bir organizasyon olarak bu branşı ilerletmek adına attığımız önemli adımlardan biri. Futbolun geleceğinin şampiyonları olmaya, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca futbol fanatiğini heyecanlandırmaya ve onlara eşsiz bir otantiklik sunmaya devam edeceğiz.”

Bunlara ek olarak, EA Sports ve UKFLOD, oyuncuların saha içinde ve dışında yanında olmaya odaklanacak. UKFLOD Yönetici Müdürü Meghann Burke, “Oyuncular; tutkuları, bağlılıkları ve azimleri ile kolektif heyecanı besleyen, hayran odaklı deneyimlerin baş aktörleridir. Şu anda kadın futbolu için en heyecan verici dönemlerden birini yaşıyoruz. Bu branşı daha fazla tanıtmak ve dünyanın dört bir yanındaki futbol fanatiklerinin, ligde yer alan yetenekli oyuncularla etkileşim kurmaları için EA Sports ile iş birliği yapmayı dört gözle bekliyoruz.”

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun