EğlenceUlaşım

Ferrari Vision Gran Turismo 7’ye geliyor

ferrari vision gran turismo

Gran Turismo’nun Vision projesi çerçevesinde 2013’ten bu yana Jaguar ve Mercedes gibi önemli markaların hayal güçlerini sınırsız şekilde yansıtabildikleri otomobilleri oyunlarda görmek mümkün olmuştu. Bu projeye yeni bir ikonik marka daha ekleniyor. Ferrari Vision Gran Turismo 7 oyuncularıyla 23 Aralık’ta buluşacak.

Tıpkı diğer markalarda olduğu gibi, Ferrari’nin Vision otomobili de gerçek araçları kıskandıracak özelliklere sahip. Ferrari konsept otomobiline 499P “hiper” otomobilinde bulunan V6 motorunun daha “ekstrem” bir versiyonunu yerleştirmiş.499P’nin önümüzdeki yıl Le Mans dayanıklılık yarışında mücadele etmesinin planlandığını belirtmekte fayda var.

Tek koltuklu hibrit araç oyunda 1000 hp’nin üstünde bir güç üretiyor. Ekstra güç üç elektrikli motor aracılığıyla sağlanıyor.

Ferrari’nin tasarım direktörü Flavio Manzoni konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Kısıtlama olmadan bir gelecek vizyonu yaratmak istedik. Ancak bunun Ferrari’nin rakipsiz mühendislik, aerodinamik ve gelecek teknolojileri anlayışından yararlanmayı hedefledik. Bunları dijital dünyaya taşıyarak ortaya yeni bir deneyim koyduk.”

Ferrari Vision Gran Turismo 7’de bilgi yarışmasıyla erken erişime açılacak

Ferrari Vision Gran Turismo 7’de oyun içi bir bilgi yarışması aracılığıyla erken erişime açılacak. Bu yarışmada soruları doğru cevaplayanlar otomobili erkenden deneyimleyebilecek.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER