Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook web uygulamalarında gizliliği daha kolay kontrol etmek için Paylaşılan Hareket eklentisini...

Facebook web uygulamalarında gizliliği daha kolay kontrol etmek için Paylaşılan Hareket eklentisini devreye soktu

Facebook; ”Paylaşılan Hareket” adını verdiği, kullanıcıların Facebook ile bağlı web uygulamalarında gizlilik ayarlarını kontrol etmeyi kolaylaştıran eklentiyi devreye soktu. Facebook’un geliştirici blogu üstünden uygulamayı duyuran Andrew Chen, Facebook kullanıcıların bu eklentiler sayesinde paylaşımlarının hedef kitlesini belirleyebileceğini ve daha önce yapılan paylaşımlarda da bu işlemin gerçekleştirilebileceğini ifade etti. Chen Airbnb’den popüler bir örnek olarak bahsederken, Facebook’un Open Graph özelliklerinden faydalanan tüm sitelerin bu eklentiden faydalanabileceğini dile getirdi.

Paylaşılan Hareket eklentisi Facebook’un gizlilik konusunda sahip olduğu kaynak üçlemesinin arasına katıldı. Gizlilik ayarları daha önce Uygulama Ayarları, Zaman Tüneli ve de Hareketler Dökümü’nden değiştirilebiliyordu. Gizliliğin Facebook ve Facebook kullanıcıları adına ne kadar önemli bir konu haline geldiği düşünülünce göz önüne alınınca, sosyal paylaşım devinin bu tarz yeniliklerinin kullanıcı gözündeki değeri daha da artıyor.

İlgili >> Facebook

14,336BeğenenlerBeğen
11,811TakipçilerTakip Et
4,835TakipçilerTakip Et
38,633AboneAbone Ol

İNCELEMELER