Facebook veri transferi seçeneklerine yenilerini ekliyor

google news abone ol

Facebook kullanıcılarına veri transferi işlemleri için iki yeni seçenek daha sunuyor. Sosyal medya devinden yapılan açıklamaya göre, kullanıcılar fotoğraflarını Photobucket’a, etkinlik bilgilerini ise Google Takvim’e taşıyabilecek.

Ürün Müdürü Hadi Michel, veri taşıma aracının tepeden tırnağa yenilendiğini ve eskisine kıyasla daha “basit ve sezgisel” hâle geldiğini belirtti. Yenilenen tasarımla kullanıcıların hangi platformda hangi içerikleri paylaşabileceklerini daha kolay anlayacakları ifade edilirken, aynı anda birden fazla transferin de başlatılabileceği vurgulandı.

Bu yeni seçenekler de Facebook, Google ve Microsoft tarafından geliştirilen açık kaynaklı Veri Transferi Projesi kapsamında kullanıcılara sunuluyor. Facebook kullanıcılarına fotoğraflarını Google Fotoğraflar’a taşıma imkanı daha önce verilmişti. Kullanıcılar, Dropbox, Blogger, Google Dokümanlar ve WordPress’e de veri transferi yapabiliyor.

Veri transferi seçenekleri, rakip servislere veri transferini mümkün kılmak amacıyla ABD’de federal hükümet tarafından hazırlanan ACCESS (Erişim) Yasası çerçevesinde sunuluyor. Facebook bir taraftan da ABD’de hükümetten farklı servislere transfer edilen verilerin korunması konusunda daha açık kurallar belirlemesini talep etti.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Arcade’e aralık ayında Dead Cells+ gibi yeni oyunlar geliyor

Apple Arcade, oyun oynamayı seven iPhone, iPad, Mac veya Apple TV kullanıcıları için gerçekten iyi bir arşiv sunuyor. Üstelik Apple, abonelik tabanlı oyun kütüphanesine...

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

ÖNE ÇIKANLAR