Medium’un oluşumuna katkıda bulunan tasarımcılar Facebook’a katıldı

medium-100314

Facebook, minimalist blog platformu Medium’un gelişim sürecinde önemli rol oynayan bazı arayüz tasarımcılarını bünyesine dahil etti. Teehan+Lax şirketinden Facebook’a katılan tasarımcıların, Medium’un tasarımının, arayüzünün ve markalamasının oluşumunda önemli bir rol üstlendiği belirtildi. Medium’un tasarımının gördüğü büyük ilgi göz önüne alınınca söz konusu transferlerin Facebook için ne denli önemli olduğu anlaşılıyor.

Konu tasarımdan açıldığında Facebook’un oldukça karışık bir geçmişi olduğu görülüyor. Şirket geçmişte tasarım bakımından oldukça etkileyici ve cömert ürünler hazırlasa da; yeni özellikler, reklamlar ve ek bilgiler bu etkinin kısa sürede yok olmasına neden olmuştu. Facebook’un düşük etkileşim nedeniyle son derece güzel tasarımları da çöpe gönderdiği biliniyor. Sosyal ağın tasarım ve kullanım arasında bir denge kurmakta ne kadar zorlandığı göz önüne alınınca yeni tasarımcıların Facebook için ne kadar önemli olduğu daha iyi anlaşılıyor.

Teehan+Lax’in kaç çalışanının Facebook bünyesine katılacağı konusunda bir açıklama gelmese de, şirketin önemli isimleri Facebook’a katıldığı için Teehan+Lax’in faaliyetleri de sona erdirildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...