Facebook yeni ses açılımında Spotify’dan destek alıyor

Facebook ve Spotify, Facebook’un ana uygulamasında müzik dinlemeyi sağlayacak yeni özellikler sunmak için güçlerini birleştiriyor. Bu iş birliğiyle ilgili ilk bilgileri Discord’da Casey Newton’ın programına katılan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg verdi.

TechCrunch’ın haberine göre, iki şirketin iş birliğiyle Facebook kullanıcılarının Spotify’dan müzik dinlemesini sağlayacak yeni bir uygulama içi ses oynatıcısı geliştirildi. CNBC’nin haberinde ise bu girişimin Facebook bünyesinde “Project Boombox” ismiyle anıldığı bilgisi yer alıyor.

Facebook, kısa süre önce bazı yeni ses özelliklerinin duyurusunu yapmıştı. Bu yeni ses özellikleri arasında Facebook’un ana uygulaması üzerinden podcast arama ve dinleme imkanı da yer alıyor.

Daha önce çıkan haberlerde Facebook’un podcast entegrasyonu için Spotify’dan destek alacağı iddia edilmişti. Şirkete yakın bir kaynak, yeni ses oynatıcısının müziğin yanı sıra podcast dinlemek için de kullanılabileceğini ve seçeneklerin Spotify’ın hem ücretli hem de ücretsiz kullanıcılarına açık olacağı belirtilmişti. Yeni ses oynatıcısının Facebook’un diğer ses özelliklerinden önce kullanıma sunulabileceği de bilgiler arasında bulunuyor.

Spotify’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer alıyor: “Amacımız Spotify’ı farklı platformlarda ve cihazlarda kolaylıkla bulunan bir servis hâline getirmek. Böylelikle daha fazla insana müzik ve podcast götürmeyi amaçlıyoruz. Facebook’la entegrasyonumuz da bu doğrultuda attığımız yeni bir adım.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xiaomi Türkiye için resmi online mağazasını açtı

Facebook ve Spotify geçmişte de iş birliği yapmıştı. Bu iş birlikleri arasındaki en dikkat çekicisi ise Facebook ve Instagram’ın hikayelerine Spotify’ın müzik katalogunun entegre edilmesi olmuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...

HTC Vive Pro 2 ve bağımsız VR başlığı Vive Focus 3 tanıtıldı

HTC salı günü gerçekleştirdiği Vivecon etkinliğinde iki sanal gerçeklik başlığını tanıttı. Bunlar iş odaklı Vive Focus 3 ve "sınıfının en iyisi" olarak nitelendirilen PCVR...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın