Facebook yeni ses açılımında Spotify’dan destek alıyor

Facebook ve Spotify, Facebook’un ana uygulamasında müzik dinlemeyi sağlayacak yeni özellikler sunmak için güçlerini birleştiriyor. Bu iş birliğiyle ilgili ilk bilgileri Discord’da Casey Newton’ın programına katılan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg verdi.

TechCrunch’ın haberine göre, iki şirketin iş birliğiyle Facebook kullanıcılarının Spotify’dan müzik dinlemesini sağlayacak yeni bir uygulama içi ses oynatıcısı geliştirildi. CNBC’nin haberinde ise bu girişimin Facebook bünyesinde “Project Boombox” ismiyle anıldığı bilgisi yer alıyor.

Facebook, kısa süre önce bazı yeni ses özelliklerinin duyurusunu yapmıştı. Bu yeni ses özellikleri arasında Facebook’un ana uygulaması üzerinden podcast arama ve dinleme imkanı da yer alıyor.

Daha önce çıkan haberlerde Facebook’un podcast entegrasyonu için Spotify’dan destek alacağı iddia edilmişti. Şirkete yakın bir kaynak, yeni ses oynatıcısının müziğin yanı sıra podcast dinlemek için de kullanılabileceğini ve seçeneklerin Spotify’ın hem ücretli hem de ücretsiz kullanıcılarına açık olacağı belirtilmişti. Yeni ses oynatıcısının Facebook’un diğer ses özelliklerinden önce kullanıma sunulabileceği de bilgiler arasında bulunuyor.

Spotify’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer alıyor: “Amacımız Spotify’ı farklı platformlarda ve cihazlarda kolaylıkla bulunan bir servis hâline getirmek. Böylelikle daha fazla insana müzik ve podcast götürmeyi amaçlıyoruz. Facebook’la entegrasyonumuz da bu doğrultuda attığımız yeni bir adım.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Windows 11'de Android uygulama testleri başlıyor

Facebook ve Spotify geçmişte de iş birliği yapmıştı. Bu iş birlikleri arasındaki en dikkat çekicisi ise Facebook ve Instagram’ın hikayelerine Spotify’ın müzik katalogunun entegre edilmesi olmuştu.

Android 12L güncellemesi duyuruldu; katlanabilir telefonlar için kapı açacak

Bu yılki Android Geliştirici Zirvesi etkinliğinde Google; tabletleri, katlanabilir cihazları ve ChromeOS çalıştıran cihazları içeren daha büyük ekranlı cihazlar için yakında çıkacak bir güncellemeyi...

Oppo A54s tanıtıldı: Helio G35 işlemci, 5000 mAh pil

Oppo A54 mart ayında tanıtılmış, bundan bir ay sonra da telefonun 5G versiyonu gözler önüne çıkmıştı. Bu gruba şimdi de Oppo A54s eklendi. Akıllı...

Samsung One UI 4 tasarımını Windows PC’lerine getiriyor

Samsung, One UI 4 mobil arayüz tasarımını Galaxy Book serisi Windows dizüstü bilgisayarlarına getiriyor. Yeni tasarım Samsung Notes, Samsung Gallery ve Samsung Settings gibi...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun