Facebook selfie filtreleri ile Snapchat’le rekabetinde yeni cephe açabilir

facebook selfie filtreleriSnapchat’in sunduğu selfie filtreleri ve tematik çıkartmalar pek çok sosyal medya kullanıcısı tarafından yoğun biçimde tercih ediliyor. Bu ilgi, sosyal medyanın en büyük oyuncusu konumundaki Facebook’un da iştahını kabartmışa benziyor.

Sosyal paylaşım sitesi, bir süre önce MSQRD’i satın almış ve Snapchat’in sunduğu fotoğraf özelliklerine olan ilgisini göstermişti. Şirket, geçtiğimiz hafta da Snapchat’ten bir kez daha esinlenerek Instagram’a hikaye özelliğini getirmişti. Facebook selfie filtreleri ve tematik çıkartmalarla birlikte Snapchat ile olan rekabetinde yeni bir cephe açmaya daha hazırlanıyor.

Facebook selfie filtreleri ve çıkartmaları halen test ediliyor

Facebook söz konusu selfie filtrelerini ve çıkartmaları hali hazırda test ediyor. Artırılmış gerçeklik teknolojisiyle kullanıcılara ulaştırılan filtre ve çıkartmaların belli temalar çerçevesinde sunulması bekleniyor.

Snapchat’in başarısı kanıtlanmış özelliklerinin Facebook’un ilgisini çekmesine pek şaşırmamak gerekiyor. Sosyal paylaşım sitesi, birkaç yıl önce Snapchat’i satın almak için 3 milyar dolarlık bir teklifte bulunmuştu. Söz konusu teklifi reddeden Snapchat, daha sonrasında Google’dan gelen 4 milyar dolarlık teklifi de geri çevirmişti.

İLGİLİ HABERLER