Facebook Portal internet tarayıcısı ve oyunlarla yenilendi

Facebook Portal serisi akıllı ekranlarını geçtiğimiz ekim ayında tanıtmıştı. Portal ve Portal+ adını taşıyan cihazlar için yayınlanan son güncelleme, internet tarayıcısının da aralarında bulunduğu çeşitli yenilikleri beraberinde getiriyor.

Facebook’un özel olarak hazırladığı internet tarayıcısı sayesinde Portal ve Portal+ üzerinden internete erişmek mümkün olacak. Portal ve Portal+ için Instant Games desteğini de aktif hâle getiren sosyal ağ, cihaz sahiplerinin Words with Friends ve Battleship gibi oyunları oynamasını da mümkün kılıyor.

Facebook’un eklediği yenilikler arasında video sohbetlerde görüntü üzerine artırılmış gerçeklik filtreleri eklenebilmesi de bulunuyor. Sohbetler sırasında iHeartRadio aracılığıyla şarkı paylaşılabilmesi ve evdeki diğer kullanıcıların isimlerinin değiştirilebilmesi de güncellemenin getirdiği yenilikler arasında yer alıyor.

Facebook söz konusu yeniliklerle Portal serisinin ilk etapta aldığı olumsuz yorumları kısmen de olsa yumuşatmayı amaçlıyor. Amazon Echo Show ve Google Home Hub gibi rakiplerine karşı zayıf kalan Portal’ın önünde rakiplerini yakalama konusunda hâlâ uzun bir yol olduğunu belirtmek gerekiyor.

Hâlâ kendisine özgü bir uygulama mağazasının olmaması, Portal’ın önemli eksikleri arasında sayılıyor. Buna ek olarak, Facebook’un 2018’de fazlasıyla yıpranan itibarı da Portal’ın kamuoyu nezdinde sıcak karşılanmasını engelleyen bir faktör olarak değerlendiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
AirPods Pro ve Max ile tvOS ve macOS'e uzamsal ses desteği geliyor

Facebook Portal serisinin fiyatında da indirime gitti. Portal’ın satış fiyatı geçici süre için 199 dolardan 149 dolara indirilirken, Portal+ için de 349 yerine 299 dolar ödemek gerekecek.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

Microsoft Windows 10 desteğinin bitiş tarihini açıkladı

Microsoft, Windows 10 için verdiği desteği 14 Ekim 2025'te sonlandıracağını açıkladı. Bu tarih, işletim sisteminin çıkışından 10 yıl sonrasına tekabül ediyor. Microsoft, Windows 10'un...

Babalar Günü için hediye önerileri – Video

Babalar Günü için çok az bir zaman kaldı. 20 Haziran, yani önümüzdeki pazar kutlanacak olan Babalar Günü için henüz bir hediye düşünmediyseniz, alışverişe çıkmadan...

Google Workspace ve Google Sohbet şimdi herkesin kullanımına açıldı

Google bugün, Google hesabı olan herkesin kullanabileceği, Workspace uygulama ve hizmet paketindeki bazı değişiklikleri duyurdu. Google, Workspace uygulamalarının üç milyardan fazla kullanıcısı olduğunu söylüyor,...

Hades 13 Ağustos’ta Xbox ve PlayStation’a geliyor

Supergiant Games'in roguelike oyunu Hades, 13 Ağustos'ta Xbox ve PlayStation konsollarına geliyor. Oyun Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 ve PS5 için satışa sunulacak....