Facebook Oculus Quest oyunlarında reklam gösterecek

Facebook Oculus Quest sanal gerçeklik platformunda reklam göstermeye başlayacağını açıkladı. Kullanıcılar ilk olarak Resolution Games tarafından geliştirilen Blaston’da reklamları görecek. Önümüzdeki haftalarda başka geliştiriciler tarafından hazırlanan bazı başka oyunlarda da reklamlarla karşılaşılacak.

Facebook kullanıcılardan gelecek geri bildirimlere bağlı olarak Oculus Quest’te daha fazla reklam gösterecek. Şirket böylelikle Oculus Quest’in kendisine yeten bir platform olmasını amaçlıyor.

Facebook tarafından konuyla ilgili olarak yayınlanan blog yazısında şu ifadeler yer alıyor: “Bu testin nasıl gittiğini gördüğümüzde ve hem geliştiricilerden hem de topluluğumuzdan daha fazla geri bildirim aldığımızda yeni detaylar paylaşacağız. Böylelikle Oculus platformunda ve mobil uygulamasında reklamların ne zaman geniş kapsamlı şekilde gösterileceği konusunda bilgi verebileceğiz.”

Facebook geçtiğimiz ay Oculus mobil uygulamasında reklam testine başladığını açıklamıştı. Şirket bu reklamların geliştiricilere sanal gerçeklik uygulamalarını sergilemeleri için yeni bir vitrin sağlayacağını belirtmişti.

Facebook yeni reklam testini duyururken Oculus’un gizlilik ve reklam politikalarının aynı kalacağının altını çizdi. Söz konusu politikalar Facebook’a iletilecek bilgileri ve kullanıcıların reklam etkileşimlerini kapsıyor.

Facebook en yeni sanal gerçeklik başlığı olan Oculus Quest 2’yi geçtiğimiz yıl eylül ayında duyurmuştu. Sanal gerçeklik başlığı Qualcomm Snapdragon XR2 platformu, 6 GB RAM ve her göz için 1832 x 1920 piksel ekranlar gibi özelliklerle geliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...