Facebook Oculus Quest oyunlarında reklam gösterecek

google news abone ol

Facebook Oculus Quest sanal gerçeklik platformunda reklam göstermeye başlayacağını açıkladı. Kullanıcılar ilk olarak Resolution Games tarafından geliştirilen Blaston’da reklamları görecek. Önümüzdeki haftalarda başka geliştiriciler tarafından hazırlanan bazı başka oyunlarda da reklamlarla karşılaşılacak.

Facebook kullanıcılardan gelecek geri bildirimlere bağlı olarak Oculus Quest’te daha fazla reklam gösterecek. Şirket böylelikle Oculus Quest’in kendisine yeten bir platform olmasını amaçlıyor.

Facebook tarafından konuyla ilgili olarak yayınlanan blog yazısında şu ifadeler yer alıyor: “Bu testin nasıl gittiğini gördüğümüzde ve hem geliştiricilerden hem de topluluğumuzdan daha fazla geri bildirim aldığımızda yeni detaylar paylaşacağız. Böylelikle Oculus platformunda ve mobil uygulamasında reklamların ne zaman geniş kapsamlı şekilde gösterileceği konusunda bilgi verebileceğiz.”

Facebook geçtiğimiz ay Oculus mobil uygulamasında reklam testine başladığını açıklamıştı. Şirket bu reklamların geliştiricilere sanal gerçeklik uygulamalarını sergilemeleri için yeni bir vitrin sağlayacağını belirtmişti.

Facebook yeni reklam testini duyururken Oculus’un gizlilik ve reklam politikalarının aynı kalacağının altını çizdi. Söz konusu politikalar Facebook’a iletilecek bilgileri ve kullanıcıların reklam etkileşimlerini kapsıyor.

Facebook en yeni sanal gerçeklik başlığı olan Oculus Quest 2’yi geçtiğimiz yıl eylül ayında duyurmuştu. Sanal gerçeklik başlığı Qualcomm Snapdragon XR2 platformu, 6 GB RAM ve her göz için 1832 x 1920 piksel ekranlar gibi özelliklerle geliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

Avrupa Birliği’nden Twitter’a Dijital Servisler Yasası uyarısı

Avrupa Birliği Twitter'ı ve yeni sahibi Elon Musk'ı kurallarına uyulması konusunda uyardı. Avrupa Birliği'nin Dijital Servisler Yasası'ndan sorumlu komiseri Thierry Breton, mikro blog servisinin...

ÖNE ÇIKANLAR