Facebook MSQRD uygulamasını satın aldı

facebook msqrd

Facebook kullanıcıları yakında Haber Kaynaklarında yeni yüzlerle karşılaşabilir. Sosyal paylaşım sitesi, Belaruslu Masquerade tarafından geliştirilen popüler yüz değiştirme uygulaması MSQRD’yi satın aldığını açıkladı. Ülkemizde de yoğun ilgi gören MSQRD, selfie’lere canlı video efektleri ekleme ve kullanıcıların yüzünü başka bir ünlünün yüzüyle değiştirme gibi yeteneklere sahip. MSQRD haberi bir blog yazısı aracılığıyla duyururken, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg de eğlenceli bir paylaşımla anlaşmayı doğruladı.

Taking a break from coding to welcome the MSQRD team to Facebook!

Posted by Mark Zuckerberg on Wednesday, 9 March 2016

Facebook tarafından satışa ilişkin olarak The Verge sitesine gönderilen açıklamada ise MSQRD uygulamasının video için dünya çapında bir görüntüleme teknolojisi sunan muhteşem bir uygulama olduğu belirtildi ve Facebook’un video deneyimini geliştirmek için çalışmayı sürdüreceği ifade edildi.

Masquerade’in açıklamasında ise ekibin Facebook’a katılmaktan dolayı duyduğu mutluluk dile getirildi. Şirket, teknolojisini Facebook’un 1.6 milyar kullanıcısına sunmaya hazır olduğunu belirtmekten de geri kalmadı. Facebook MSQRD için ne kadar ödedi henüz bilinmiyor, ancak MSQRD’in iOS ve Android uygulamalarının bağımsız varlıklarını koruyacağı şimdiden açıklanmış durumda.

Facebook son zamanlarda kendi görüntü ve video araçlarını geliştirmek için ayrı bir mesai harcıyor. Satın almanın ardından MSQRD özelliklerinin bazı Facebook servislerine entegre edilmesi de ihtimaller arasında yer alıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...