Teknoblog Haberleşme Facebook Messenger Lite iOS uygulamasının da ilk durağı Türkiye oldu

Facebook Messenger Lite iOS uygulamasının da ilk durağı Türkiye oldu

Facebook Messenger Lite iOS uygulaması App Store'da yerini aldı. Messenger Lite da iOS ekosistemine Türkiye'den giriş yapıyor.

facebook messenger lite ios

Facebook Lite uygulamasının iOS versiyonu kısa süre önce ilk olarak Türkiye‘de kullanıma sunulmuştu. Şirket, iOS’e yönelik Lite açılımında ana laboratuvar olarak Türkiye’yi seçmişe benziyor. Facebook Messenger Lite iOS uygulamasının ilk durağının da Türkiye olması, bu algıyı kuvvetlendiriyor.

Facebook da yaptığı açıklamayla Messenger Lite iOS uygulamasının Türkiye’de kullanıma sunulduğunu doğruladı. Uygulamanın henüz beta aşamasında olduğu belirtilirken, test döneminin ardından Messenger Lite’ın başka ülkelere de açılması oldukça muhtemel görünüyor.

Facebook’tan konuya ilişkin olarak TechCrunch‘a yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Facebook Lite ve Messenger Lite’ı yayınladığımızda amacımız ana uygulamanın gücünü mümkün olduğunca hafif bir uygulamada sunmaktı. Facebook Lite ve Messenger Lite deneyimleri şimdiye kadar sadece Android üzerinde yaşanabiliyordu. Artık bu deneyimleri iOS üzerinde de test ediyoruz. İnsanları önem verdikleri şeylere bağlama sözümüzün her koşulda arkasındayız.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Tweetbot iOS uygulaması koyu renk modunu OLED'e uygun hâle getiriyor

Facebook Messenger Lite iOS uygulamasının boyutu sadece 10 MB

Facebook Messenger Lite iOS uygulaması, iPhone’un depolama alanında sadece 10 MB yer kaplıyor. Daha az veri tüketen Lite versiyon, ana Messenger uygulamasının temel özelliklerini kullanıcılara ulaştırıyor. Messenger Lite uygulaması, Türkiye’de App Store üzerinden indirilebiliyor.

Önceki HaberGoogle Playground: Google’dan AR çıkartmalarına yeni isim
Sonraki HaberTwitter Anlar özelliğini mobil uygulamalarında desteklemeyi bırakıyor

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz