Facebook Messenger Dropbox dosyalarını kolaylıkla paylaştırıyor

facebook messenger dropbox

Dropbox farklı servislerle var olan entegrasyonuna bir yenisini ekliyor. Bundan böyle Facebook Messenger iOS ve Android uygulamalarında da Dropbox entegrasyonunu göreceğiz. Facebook Messenger Dropbox entegrasyonu sayesinde Facebook Messenger kullanıcıları Dropbox’ı Messenger’ın genişletmeler menüsü içinde bulabilecekler. Buradan sohbet ettiğiniz kişilere bulut depolama alanında sakladığınız fotoğrafları, videoları veya diğer dosyaları kolaylıkla gönderebileceksiniz. Eğer bir video, fotoğraf veya GIF gönderirseniz, Messenger bunun ön izlemesini satır içinde gösterecek. Diğer dosya türleri için Dropbox’a geçiş yapmanız gerekecek.

Dropbox Messenger içinde şimdiye kadar gerçekleştirilmiş en akıllı entegrasyonlardan birisine sahip. Bir başka kişiye dosya göndermek sıklıkla yapılan işlerden bir tanesi ve Dropbox bunu kullanıcılara doğal yollarla, kendi uygulamasını açmaya gerek bıraktırmadan yapıyor. Sadece tek bir bağlantı elde etmek, bunun çalıştığından emin olma ve bunu daha sonra karşı tarafa göndermek yeterli oluyor.

Messenger hakkında bugün daha fazla duyuruya tanık olabiliriz, çünkü Facebook’un geleneksel geliştirici konferansı F8 bugün başlıyor ve bu etkinlikte mesajlaşma servisi en önemli odak alanlarından bir tanesi olacak. Sohbet robotları bu etkinliğin yıldızlarından biri olsa da, yeni entegrasyonların da duyurulmasını bekliyoruz.

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun