Facebook yenilenmiş Marketplace ile Craiglist’e bir kez daha rakip oluyor

facebook marketplaceFacebook Marketplace adını taşıyan alım-satım platformunu geçtiğimiz yıl duyurmuştu. Craiglist’e rakip olarak hazırlanan ve kısıtlı bir kapsama alanına sahip olan platform, çıkışının üzerinden henüz bir yıl geçmeden yenilendi.

Yeni tasarımla birlikte kullanıcılara bebek ve çocuk ürünleri ve akıllı telefonlar için özel bölümler sunuluyor. Craiglist’in en popüler kategorileri olan “Bit Pazarı” ve ev eşyaları kategorilerine de yeni tasarımla hızlı biçimde ulaşılıyor.

Marketplace uygulamasının yeni tasarımı, kullanıcıların satacakları ürünlerin fotoğrafını yüklemesini kolaylaştırıyor. Buna ek olarak, yakın bölgelerde satışa çıkan ürünler arasında gezinmek de yeni tasarımla daha zahmetsiz bir hâl alıyor. Alt kategorilere de artık daha az dokunuşla erişilebiliyor. Yeni tasarımda fotoğrafların daha ön planda olması da göze çarpıyor. Facebook böylelikle Craiglist’e karşı elini biraz daha güçlendiriyor.

Facebook Marketplace ile Craiglist ortak eksik noktalara sahip

Ne var ki, Marketplace bazı noktaları es geçme konusunda Craiglist’ten pek farklı davranmıyor. Daha basit bir tasarım ve eskiden alışveriş yapılan bir kişinin rahatlıkla bulunabilmesi, iki servisin de ortak eksikleri arasında yer alıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın