Facebook ve Instagram’da son bir ay içinde ikinci erişim problemi

Facebook ve Instagram’a erişimde dün gece saatlerinde kısa süreli problem yaşandı. Saat 22.30 sularında yaşanmaya başlayan erişim sıkıntısı dünya çapında milyonlarca kullanıcıyı etkiledi. Binlerce kişi ise DownDetector sitesi üzerinden erişim problemi yaşadığını rapor etti.

Bu, sosyal ağ devinin son bir ay içinde yaşadığı ikinci büyük sıkıntı olarak kayıtlara geçti. 19 Mart tarihinde de siteleri birkaç saat boyunca kapalı kalmıştı.

Sorun bir ila iki saat içinde giderildi ve Facebook, Instagram ve diğer sitelerde erişim normal hâle döndü. Bu arada bu kesinti Facebook’un kendi bünyesindeki web sitelerini de etkiledi gibi görünüyor. Facebook’un kesintileri gösteren kontrol paneli sitesinde de problemler görüldü.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...