Facebook’tan haberlerin okunmasını hatırlatan yeni özellik

Facebook, kullanıcılarının platformda gördükleri haber bağlantılarını paylaşmadan önce okumaları için uyaran yeni bir arayüzü test etmeye başladı. Şirketten yapılan açıklamada, bu yeni arayüzle daha bilgili paylaşımların teşvik edildiği belirtildi.

Facebook’un mesajında bir haberi okumadan paylaşmanın önemli noktaları kaçırmaya sebep olabileceği belirtiliyor. Kullanıcılara makaleyi okuma veya paylaşıma devam etmek olmak üzere iki seçenek sunuluyor.

Söz konusu uyarı mesajının tanıdık olduğu söylenebilir. Twitter da geçtiğimiz eylül ayından bu yana retweet edilecek haber içerikleri için bu özelliği kullanıma sunmuştu. Twitter aylar süren testlerin ardından bu uyarının etkili olduğunu ve okumadan yapılan paylaşımların azaldığını belirtmişti.

Facebook geçmişte de benzer yöntemleri uygulamaya koymuştu. Sosyal ağ, eski haberleri veya COVID-19 ile ilgili içerikleri paylaşırken de kullanıcılarını uyarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Twitter öfkeli yatırımcılarla uzlaşma peşinde

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun