Facebook grup yöneticilerine üyelerden para alma imkanı sağlıyor

facebook grupFacebook grup yöneticilerine yeni araçlar sunmaya devam ediyor. Bu araçların sonucusu, grup yöneticilerine grup üyelerinden para alma imkanı sağlıyor. Böylelikle grup yönetmek için zamanlarını ve enerjilerini harcayan grup yöneticileri, emeklerinin karşılığını alabilecek. Söz konusu aracın ilk etapta az sayıda grup yöneticisine sunulduğu ifade edildi.

Facebook’un bu hamlesinin altında grup yöneticilerinden gelen talebin bulunduğu belirtiliyor. Grup yöneticilerinin edindikleri maddi getiri sayesinde gruplarına olan ilgiyi ve etkileşimi artırabileceği ifade ediliyor. Dahil oldukları gruba destek vermek isteyen üyeler, bunun için Facebook’un iOS ve Android uygulamaları üzerinden abonelik başvuruları yapabiliyor.

Facebook’tan yapılan açıklamada, maddi olarak destek verilebilen gruplar “abonelik grupları” olarak tanımlandı. Sosyal paylaşım sitesi, yerleşik araçlar üzerinden sağlanan abonelik imkanı sayesinde grup yöneticilerinin üyelere özel deneyim sunmaya odaklanabileceği ifade edildi.

Facebook grup aboneliği özelliğini ilk etapta farklı konulara odaklanan az sayıda grupla test ediyor. Pilot çalışmanın başarılı olması durumunda yeni araçların daha fazla grupta kullanılması planlanıyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...