Facebook Dating için sesli sohbet özelliği geliyor

Facebook’un çöpçatanlık platformu Facebook Dating, alanının en popüler servislerinden biri değil. Sosyal medya devi, bu duruma rağmen Facebook Dating’i geliştirmekten vazgeçmiyor. Özellikle pandemiyle birlikte popüler hâle gelen sanal randevuları dikkate alan şirket, bunun için yeni adımlar atıyor.

Facebook’un sunduğu yeni özellikler arasında göze ilk olarak sesli buluşmalar çarpıyor. Kullanıcılar Facebook Dating’de eşleştikleri kişilerle doğrudan servis üzerinden sesli olarak konuşabilecek. Bunun için taraflardan birinin gönderdiği davetin diğer kişi tarafından kabul edilmesi yeterli olacak.

Facebook Dating’de eşleşme aranabilecek yerlerin sayısı da artırılıyor. Facebook’un bu doğrultuda sunduğu özelliklerden birisi Match Anywhere (Herhangi Bir Yerde Eşleş) adını taşıyor. Kullanıcılar bu özellik sayesinde geçici olarak çalıştıkları veya yaşadıkları yerde daha kolay eşleşme arayabilecek.

Facebook Dating’e eklenen bir diğer özellik ise “Lucky Pick” (Şanslı Seçim) adını taşıyor. Burada kullanıcılara tipik tercihlerinin dışında kalan ancak yine de uyum sağlayabilecekleri potansiyel adaylar öneriliyor.

Facebook Dating, Facebook’un tek çöpçatanlık uygulaması değil. Şirketin deneysel uygulamalar geliştiren NPE ekibi, geçtiğimiz nisan ayında Sparked isimli “dört dakikalık video buluşma” uygulamasını duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER