Facebook Collab müzik uygulamasını yayınladı

Facebook, Collab adını taşıyan deneysel müzik uygulamasını geçtiğimiz mayıs ayında duyurmuştu. Şimdiye kadar beta etiketiyle yayında olan uygulama, sonunda tüm kullanıcılara açıldı.

Collab kullanıcılarına üç farklı videoyu birleştirerek kısa bir müzik videosu oluşturma imkanını veriyor. Örneğin üç müzisyen bir şarkının farklı kısımlarını çalarak bunu tek bir videoda birleştirebilecek. Ancak hazırlanan her videonun tüm kullanıcıların görebildiği Collab akışında paylaşılması gerekiyor.

Kullanıcılar kendi kaydettikleri bir kısmı, Collab akışında gördükleri iki farklı videoyla da birleştirebilecek. Müzisyen olmayanlar da burada gördükleri videoları bir araya getirebilecek. Kısacası uygulamayı kullanmak için bir müzisyen olmak gerekmiyor.

Birleştirilen videoların senkronu konusunda da Collab’in araçları devreye giriyor. Senkronun sağlanmasının Collab tarafından yapılacağı da uygulamanın App Store sayfasında açık biçimde belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bir YouTuber AirTag'i Tim Cook'a gönderince neler oldu? - Video

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
AirPods 3 tanıtım tarihi için iPhone 13 ile kesişen tahmin

Collab hâlihazırda Facebook ile doğrudan entegre edilmiş değil. Ancak kullanıcılar bu uygulamada oluşturdukları videoları hızlı bir şekilde Instagram hikayelerinde veya diğer sosyal ağlarda paylaşabiliyor. Collab’in şimdilik sadece ABD’den indirilebildiğini belirtmekte de fayda var.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...