Facebook Collab müzik uygulamasını yayınladı

Facebook, Collab adını taşıyan deneysel müzik uygulamasını geçtiğimiz mayıs ayında duyurmuştu. Şimdiye kadar beta etiketiyle yayında olan uygulama, sonunda tüm kullanıcılara açıldı.

Collab kullanıcılarına üç farklı videoyu birleştirerek kısa bir müzik videosu oluşturma imkanını veriyor. Örneğin üç müzisyen bir şarkının farklı kısımlarını çalarak bunu tek bir videoda birleştirebilecek. Ancak hazırlanan her videonun tüm kullanıcıların görebildiği Collab akışında paylaşılması gerekiyor.

Kullanıcılar kendi kaydettikleri bir kısmı, Collab akışında gördükleri iki farklı videoyla da birleştirebilecek. Müzisyen olmayanlar da burada gördükleri videoları bir araya getirebilecek. Kısacası uygulamayı kullanmak için bir müzisyen olmak gerekmiyor.

Birleştirilen videoların senkronu konusunda da Collab’in araçları devreye giriyor. Senkronun sağlanmasının Collab tarafından yapılacağı da uygulamanın App Store sayfasında açık biçimde belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Realme Q3 sızıntısı Dimensity 1100 işlemciyi gösteriyor

Collab hâlihazırda Facebook ile doğrudan entegre edilmiş değil. Ancak kullanıcılar bu uygulamada oluşturdukları videoları hızlı bir şekilde Instagram hikayelerinde veya diğer sosyal ağlarda paylaşabiliyor. Collab’in şimdilik sadece ABD’den indirilebildiğini belirtmekte de fayda var.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Autopilot kontrolünde kaza yaptı, iki kişi hayatını kaybetti

Tesla Autopilot teknolojisinin güvenilirliğiyle ilgili sorular yaşanan son kazanın ardından yine arttı. 2019 çıkışlı bir Model S, ABD'nin Houston şehrinin kuzeyinde ağaca çarptı. Kaza...

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...