Facebook canlı yayın özelliğini tüm onaylanmış sayfalara açıyor

google news abone ol

facebook canli yayin

Facebook canlı yayın özelliğinin kapsamını genişletme konusunda önemli bir adım daha attı. Daha öncesinde sadece onaylanmış ünlü kişilere canlı yayın imkanı veren sosyal paylaşım sitesi, onaylanmış marka sayfaları üzerinden de canlı yayın yapılabilmesinin önünü açtı.

Canlı yayın pazarına girişte Meerkat ve Periscope gibi rakiplerinden daha geç harekete geçen Facebook, yerleşik kullanıcı tabanı nedeniyle milyarlarca kişiye ulaşmak isteyen markalar için daha uygun bir seçenek niteliği taşıyor. Facebook, markalara canlı yayın özelliğinden Soru & Cevap seansları veya etkinliklerde sahne arkasını göstermek için faydalanma tavsiyesinde bulunuyor.

Genişletilen canlı yayın özelliğine ilk olarak Facebook’un iOS sayfası üzerinden erişilebilecek. Sayfa sahipleri önce “Yayınla” butonuna bastıktan sonra “Canlı Video” seçeneğine dokunarak canlı yayını başlatabilecekler. Sayfa sahipleri diledikleri takdirde canlı yayın için birkaç tanım cümlesi de yazabilecek. Canlı yayın esnasında toplam izleyici sayısı, yayını takip eden diğer onaylanmış sayfalar gibi bilgiler ve yorumlar da görülebilecek.

Facebook canlı yayın özelliğini tüm kullanıcılarına yaymayı istiyor

Facebook canlı yayın özelliğiyle gerçekleştirilen yayınlar, Periscope üzerinden yapılan yayınların aksine, markanın sayfasında kalıcı olarak gösterilecek. Sayfa sahipleri diledikleri takdirde bu yayınları silebilecek. Sosyal paylaşım sitesi, canlı yayın özelliğini tüm kullanıcılara yaymak için çalışmalar yapmayı da sürdürüyor.

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER