Facebook BARS ile amatör rapçilere platform sunuyor

Facebook bünyesinde deneysel uygulamalar geliştiren NPE ekibi BARS adını taşıyan yeni bir uygulama hazırladı. TikTok’a benzer bir platform olan BARS, daha niş bir kullanıcı tabanına hitap ediyor. Platform, amatör rapçilere ulaşmayı hedefliyor. BARS ile kullanıcılar farklı araçlardan yararlanarak bir rap şarkısı hazırlayıp başkalarıyla paylaşabiliyor.

Uygulamanın tanım bölümünde BARS’ın insanlara eğlenceli ve kullanışlı yollarla yüksek kaliteli bir rap şarkısı oluşturma imkanı verdiği belirtiliyor. NPE ekibi, uygulamanın bir rap şarkısı yapma deneyimine gerek duymadığının da altını çiziyor.

BARS’ta hem ses hem de video efektleri mevcut. Böylelikle kullanıcılar yaptıkları şarkıya bir klip çekmek için de uygulamadan faydalanabiliyor. BARS’ta kullanıcılara en iyi kafiyelerini bulmakta yardım eden bir sözlük de bulunuyor.

BARS’ta “Challenge Mode” ile kullanıcılara serbest stil rap yapma imkanı sağlanırken, deneyime bir de oyun boyutu ekleniyor. BARS’ta hazırlanan videoların uzunluğunun 1 dakikadan fazla olamayacağını belirtmekte de fayda var. Hazırlanan videolar telefonun film rulosuna kaydedilebilecek ve başka platformlarda da paylaşılabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Twitter Sohbet Odaları için ses efekti değiştirme özelliği yolda

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iOS 14.7.1 Apple Watch kilit sorunu ve sıfır-gün açığına çözüm getiriyor

Facebook, BARS için ilk etapta kapalı bir beta süreci yürütüyor. Ancak iPhone sahipleri uygulamayı indirebiliyor ve isimlerini bekleme listesine ekleyip kullanıcı isimlerini rezerve edebiliyor. Bu tarz “niş” bir uygulamanın TikTok ve türevi rakiplerine karşı nasıl bir performans sergileyeceği şu an için belirsizliğini koruyor.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...