Facebook Android uygulaması için koyu renk modunun çıkışı yaklaşıyor

Facebook’la bağlantılı platformlar, bir süredir mobil uygulamalarında kullanıcılarına koyu renk modu desteği sunuyor. İlk olarak Facebook Messenger’ın açtığı bu yoldan daha sonra sırasıyla Instagram ve WhatsApp ilerlemişti. Ancak Facebook’un ana mobil uygulamasında hâlâ beklenen bu destek sunulmuş değil. Şimdilik sadece Facebook Lite üzerinde yararlanılabilen bu imkan, yakında Facebook Android uygulamasında da kullanıcılarla buluşacak gibi görünüyor.

Sosyal ağın ana Android uygulamasına ait ekran görüntüleri, koyu renk modunun neredeyse kullanıma hazır hâle geldiğini gösteriyor. Koyu renk modunun gelişiyle birlikte özellikle OLED ekranlı telefonlarda kullanıcılara daha üst seviye bir görsel deneyim ve belli ölçüde pil tasarrufu imkanı sağlanıyor.

Sızan ekran görüntülere bakıldığında koyu renk modunda ağırlıkla koyu gri ve biraz da açık gri tonlarının kullanıldığı görülüyor. Gerçek siyah tonlarının ise oldukça az olduğu göze çarpıyor. Daha önce yapılan araştırmalar, gerçek siyah yerine koyu gri tonların kullanımının OLED ekranlı telefonlarda enerji tasarrufu için yeterli olduğunu göstermişti.

Facebook’un Android uygulaması için planladığı yenilikler bununla da sınırlı kalmıyor. “Facebook’ta Geçirdiğin Süre” bölümünün de tasarımının değişeceği görülüyor. Buna ek olarak, güncellemeyle uygulamaya bir koronavirüs verisi takip aracının da ekleneceği anlaşılıyor.

Facebook Android uygulamasındaki yeniliklerin ne zaman kullanıma açılacağı henüz bilinmiyor. Ekran görüntülerinin ortaya çıkışı, fazla beklemek gerekmeyeceğini düşündürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Leica akıllı telefon pazarında yeni iş ortağı arıyor

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...