EğlenceManşetler

F1 Macaristan GP 2023: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

f1 macaristan gp 2023

Formula 1’de heyecan bir haftalık aranın ardından devam ediyor. Bu sefer sıra, takvimin “sıkıcı” olarak nitelendirilen yarışlarından biri olan Macaristan GP 2023’te. Aslında sıkıcı dense de, geçmişte birçok heyecan verici yarışa sahne olduk, bu yıl da aynısı olabilir. Üstelik Red Bull başta olmak üzere birçok takım, yeni güncellemelerle performanslarını daha da ileri taşımayı planlıyor. Ayrıca F1 Macaristan GP 2023, Daniel Ricciardo’nun Alpha Tauri koltuğuyla yeniden Formula 1’e dönüşüne de tanıklık edecek.

Öte yandan bu yarışla birlikte Formula 1’de yeni bir sıralama formatı da deneniyor. Deneme kapsamında sıralama turlarının her bölümünde belli bir hamurun kullanımı zorunlu tutulacak: İlk bölümde sert, ikinci bölümde orta, son bölümde ise yumuşak hamur olacak.

Cuma gününden başlayarak pazar akşamüstüne kadar; antrenman turlarından yarışa büyük bir heyecan F1 tutkunlarını bekliyor. Bu heyecan dolu yarışı internet üzerinden takip etmenize olanak sağlayacak birçok farklı ortam var.

Türkiye’de F1 yayın hakları S Sport’un elinde. Bu hafta sonu cuma günkü antrenman turları, cumartesi günkü antrenman ve sıralama turları ile pazar günkü ana yarış S Sport 2 kanalı üzerinden yayınlanıyor. Aşağıda F1 Macaristan GP canlı izle seçeneklerini sıralıyoruz.

F1 Macaristan GP 2023 Antrenman Turları, Sıralama Turları ve Yarış Saat Kaçta?

F1 Macaristan GP, Hungaroring pistinde düzenleniyor. Formula 1’in en yavaş pistlerinden biri olan bu pistteki yarışlarda araçların mimarisi ve strateji önem kazanıyor. 

Bu hafta sonu heyecan 21 Temmuz Cuma günü düzenlenen antrenman turlarıyla başlıyor. Yarış ise 23 Temmuz Pazar öğleden sonra koşulacak.

1. Antrenman Turları 

21 Temmuz Cuma,
TSİ 14.30
2. Antrenman Turları
21 Temmuz Cuma,
TSİ 18.00
3. Antrenman Turları
22 Temmuz Cumartesi,
TSİ 13.30
Sıralama Turları
22 Temmuz Cumartesi,
TSİ 17.00
F1 Macaristan GP
23 Temmuz Pazar,
TSİ 16.00

1. S Sport Plus

S Sport‘un web ve mobil uygulamalar üzerinden sunduğu içerik servisi S Sport Plus üzerinden F1 Macaristan GP 2023 antrenman turları, sıralama turları ve yarışını takip edebilirsiniz. Üstelik S Sport Plus geçen yıllardan farklı olarak cuma günkü birinci ve ikinci sıralama turlarını da canlı olarak yayınlıyor. İsteğe göre video mantığında çalışan bu uygulama, kaçırdığınız seansları daha sonra tekrar izleme imkanı da sunuyor. S Sport Plus’ın iOS veya Android uygulamasını ücretsiz olarak indirin, daha sonra da S Sport Plus abonelik seçeneklerinden bir tanesini seçin. Bu arada akıllı TV platformlarında da mevcut ve web sitesi üzerinden de izleme imkanı var.

2. TV+

Turkcell’in TV+ platformunda Premium aboneler S Sport kanalına erişim imkanına sahipler. TV+ Premium üyeliğine yıllık pakette aylık 33,33 TL x 12 ay veya aylık pakette 49,99 TL / ay seçenekleriyle sahip olabilirsiniz. TV+’ın ücretsiz iOS veya Android uygulamasını mobil cihazınıza kurup daha sonra da telefon numaranız ve şifrenizle uygulamaya giriş yaparak F1 Macaristan GP‘yi canlı izleyebilirsiniz.

S Sport 2 TV+ platformunda 78. kanaldan yayın yapıyor.

VPN ile yurt dışındaki ücretsiz F1 yayınlarını izlemek ister misiniz?

Surfshark’ın avantajlı VPN aboneliğini edinin, hem internette gizliliğinizi koruyun hem de yurt dışındaki ücretsiz F1 yayınlarını izleme imkanı yakalayın. İngiltere ve Almanya’da F1 yarışları açık kanalda yayınlanıyor. Surfshark VPN aboneliğiyle bu yayınlara erişebilirsiniz.

3. Tivibu Go

Türk Telekom’un TV platformu Tivibu’nun mobil cihazlar üzerinden izleme imkanı sunan hizmeti Tivibu Go da abonelerine S Sport kanalına erişim imkanı sunuyor. Bunun için Tivibu Go Süper Paket üyesi olmak gerekiyor. Tivibu Go Süper Paket, aylık 24,90 TL’lik ücret karşılığında sunuluyor. Eğer Smart TV üzerinde izlemeyi de isterseniz, bu durumda paket ücreti 34,90 TL oluyor. Tabii ki, Tivibu Go iOS veya Android uygulamalarını da indirmeniz şart.

S Sport 2 Tivibu platformunda 74. kanaldan yayın yapıyor.

4. F1 TV Pro

Formula 1 yönetimi F1 yarışlarını internet üzerinden canlı olarak yayınlıyor. F1 TV Pro adı verilen servis web sitesi üzerinden, aynı zamanda da F1 TV iOS ve Android uygulamaları üzerinden hizmet vermeye başladı. Yıllık 64.99 avro karşılığında F1 yarışlarının tüm antrenman turları, sıralama turları ve yarışlarını internet üzerinden izleyebilirsiniz. 7 günlük ücretsiz deneme imkanı var. F1 TV Pro’da Türkçe anlatım yok, ancak anlatımı kapatarak doğrudan yarışın sesini dinleme imkanınız var. Aynı zamanda istediğiniz pilotun araç kamerasına bağlanarak yarışı oradan izleyebilirsiniz. Bu arada takımların telsiz konuşmaları da bu hizmet karşılığında sunuluyor. Canlı yarış zamanları da erişim paketi içinde yer alıyor.

Dünya çapında F1 Macaristan GP 2023 yarışını yayınlayan tüm kanallar listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoblog'un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içeriği etkilemez, ancak Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üzerinden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER