EğlenceManşetler

F1 Kanada GP 2023: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

f1 kanada gp 2023

Formula 1’de sezonun en heyecan verici ve eğlenceli yarışlarından bir tanesine sıra geldi. F1 Kanada GP 2023 yarışı, takımların getirdiği güncellemelerle birlikte heyecan verici bir rekabete sahne olacak gibi görünüyor. Red Bull’lar yine önde olacak gibi görünse de, İspanya’da iyi bir tırmanış sergilediği belli olan Mercedes GP’nin bunu devam ettirip ettiremeyeceğini görmek ilginç olacak.

Cuma akşamından başlayarak pazar gecesine kadar; antrenman turlarından yarışa büyük bir heyecan F1 tutkunlarını bekliyor. Bu heyecan dolu yarışı internet üzerinden takip etmenize olanak sağlayacak birçok farklı ortam var.

Türkiye’de F1 yayın hakları S Sport’un elinde. Bu hafta sonu cuma günkü antrenman turları, cumartesi günkü antrenman ve sıralama turları ile pazar günkü ana yarış S Sport 2 kanalı üzerinden yayınlanıyor. Aşağıda F1 Kanada GP canlı izle seçeneklerini sıralıyoruz.

F1 Kanada GP 2023 Antrenman Turları, Sıralama Turları ve Yarış Saat Kaçta?

F1 Kanada GP, Montréal’de yer alan Circuit Gilles Villeneuve pistinde düzenleniyor.  Pist uzunluğu 4,361 km’dir.
 
Bu hafta sonu heyecan 16 Haziran Cuma, Türkiye zamanına göre akşama ve gece yarısına denk gelen antrenman turlarıyla başlıyor. Yarış ise 18 Haziran Pazar akşamı düzenlenecek.

1. Antrenman Turları 

16 Haziran Cuma,
TSİ 20.30
2. Antrenman Turları
17 Haziran Cumartesi,
TSİ 00.00
3. Antrenman Turları
17 Haziran Cumartesi,
TSİ 19.30
Sıralama Turları
17 Haziran Cumartesi,
TSİ 23.00
F1 Kanada GP
18 Haziran Pazar,
TSİ 21.00

1. S Sport Plus

S Sport‘un web ve mobil uygulamalar üzerinden sunduğu içerik servisi S Sport Plus üzerinden F1 Kanada GP 2023 antrenman turları, sıralama turları ve yarışını takip edebilirsiniz. Üstelik S Sport Plus geçen yıllardan farklı olarak cuma günkü birinci ve ikinci sıralama turlarını da canlı olarak yayınlıyor. İsteğe göre video mantığında çalışan bu uygulama, kaçırdığınız seansları daha sonra tekrar izleme imkanı da sunuyor. S Sport Plus’ın iOS veya Android uygulamasını ücretsiz olarak indirin, daha sonra da S Sport Plus abonelik seçeneklerinden bir tanesini seçin. Bu arada akıllı TV platformlarında da mevcut ve web sitesi üzerinden de izleme imkanı var.

2. TV+

Turkcell’in TV+ platformunda Herkes için TV+, Full TV+ Paketi, Evde TV+ Aile Paketi, Evde TV+ Ekstra Paketi paketlerinden bir tanesine sahip olan aboneler S Sport kanalına erişim imkanına sahipler. TV+’ın ücretsiz iOS veya Android uygulamasını mobil cihazınıza kurup daha sonra da telefon numaranız ve şifrenizle uygulamaya giriş yaparak F1 Kanada GP‘yi canlı izleyebilirsiniz.

S Sport 2 TV+ platformunda 78. kanaldan yayın yapıyor.

VPN ile yurt dışındaki ücretsiz F1 yayınlarını izlemek ister misiniz?

Surfshark’ın avantajlı VPN aboneliğini edinin, hem internette gizliliğinizi koruyun hem de yurt dışındaki ücretsiz F1 yayınlarını izleme imkanı yakalayın.

3. Tivibu Go

Türk Telekom’un TV platformu Tivibu’nun mobil cihazlar üzerinden izleme imkanı sunan hizmeti Tivibu Go da abonelerine S Sport kanalına erişim imkanı sunuyor. Bunun için Tivibu Go Süper Paket üyesi olmak gerekiyor. Tivibu Go Süper Paket, aylık 24,90 TL’lik ücret karşılığında sunuluyor. Eğer Smart TV üzerinde izlemeyi de isterseniz, bu durumda paket ücreti 34,90 TL oluyor. Tabii ki, Tivibu Go iOS veya Android uygulamalarını da indirmeniz şart.

S Sport 2 Tivibu platformunda 74. kanaldan yayın yapıyor.

4. F1 TV Pro

Formula 1 yönetimi F1 yarışlarını internet üzerinden canlı olarak yayınlıyor. F1 TV Pro adı verilen servis web sitesi üzerinden, aynı zamanda da F1 TV iOS ve Android uygulamaları üzerinden hizmet vermeye başladı. Yıllık 64.99 avro karşılığında F1 yarışlarının tüm antrenman turları, sıralama turları ve yarışlarını internet üzerinden izleyebilirsiniz. 7 günlük ücretsiz deneme imkanı var. F1 TV Pro’da Türkçe anlatım yok, ancak anlatımı kapatarak doğrudan yarışın sesini dinleme imkanınız var. Aynı zamanda istediğiniz pilotun araç kamerasına bağlanarak yarışı oradan izleyebilirsiniz. Bu arada takımların telsiz konuşmaları da bu hizmet karşılığında sunuluyor. Canlı yarış zamanları da erişim paketi içinde yer alıyor.

Dünya çapında F1 Kanada GP 2023 yarışını yayınlayan tüm kanallar listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoblog'un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içeriği etkilemez, ancak Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üzerinden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER