EğlenceManşetler

F1 Kanada GP 2019: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

f1 kanada gp 2019

Formula 1’de 2019 sezonunun yedinci yarışı bu hafta sonu Kanada’da gerçekleştirilecek. Formula 1 bu hafta sonu Kuzey Amerika’ya gidiyor. Her yıl sezonun en güzel yarışlarından bir tanesine ev sahipliği yapan, Montreal’in uzun düzlükleri ve hızlı virajlarla dolu pistinde yine heyecan dolu bir yarış bizi bekliyor

Monako’daki yarışı Lewis Hamilton zor da olsa kazanmayı bildi. Mercedes GP pilotu Kanada’ya da oldukça iddialı biçimde gelecek. Bottas’ın burada Hamilton ile rekabete girişip girişmeyeceğini göreceğiz. Ferrari ve Red Bull’un neler yapacağını görmeyi de merakla bekliyoruz.

Cuma gününden başlayarak pazara kadar; antrenman turlarından yarışa büyük bir heyecan F1 tutkunlarını bekliyor. Bu heyecan dolu yarışı internet üzerinden takip etmenize olanak sağlayacak birçok farklı ortam var.

Geçen yıl olduğu gibi, Türkiye’de F1 yayın hakları S Sport kanalının elinde. S Sport bu hafta sonu sıralama turları ve yarışı kendi kanalı üzerinden yayınlıyor. Aşağıda F1 Kanada GP canlı izle seçeneklerini sıralıyoruz.


F1 Kanada GP 2019 Antrenman Turları, Sıralama Turları ve Yarış saat kaçta?

F1 Kanada GP, aynı zamanda bir prenslik olan Kanada şehrinde gerçekleştiriliyor. Formula 1’in efsanevi yarışlarından olan Kanada GP, bir cadde yarışı olması nedeniyle daha da heyecanlı geçiyor.

Bu hafta sonu heyecan 7 Haziran Cuma günü, Türkiye zamanına göre öğleden sonra ve akşama denk gelen antrenman turlarıyla başlıyor. Yarış ise 9 Haziran Pazar akşam saatlerinde düzenlenecek.

1. Antrenman Turları
7 Haziran Cuma,
TSİ 17.00

2. Antrenman Turları
7 Haziran Cuma,
TSİ 21.00

3. Antrenman Turları
8 Haziran Cumartesi,
TSİ 18.00

Sıralama Turları
8 Haziran Cumartesi,
TSİ 21.00

F1 Kanada GP
9 Haziran Pazar,
TSİ 21.10


1. BeIN Connect

Digiturk üyesi olup Ailenin Yıldızı, Sporun Yıldızı veya Filmin Yıldızı paketlerinden bir tanesine abone olanlar, Formula 1 Türkiye resmi yayıncısı S Sport kanalını izleme hakkına sahipler. Bu üyeler Digiturk online işlem merkezi kullanıcı adı ve şifreleriyle BeIN Connect uygulamasına giriş yaptıktan sonra S Sport kanalı üzerinden istedikleri her yerde sıralama turları veya yarışı izleyebilirler. BeIN Connect iOS ve Android uygulamalarını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

2. TV+

Turkcell’in TV+ platformunda Herkes iKanada TV+, Full TV+ Paketi, Evde TV+ Aile Paketi, Evde TV+ Ekstra Paketi paketlerinden bir tanesine sahip olan aboneler S Sport kanalına erişim imkanına sahipler. TV+’ın ücretsiz iOS veya Android uygulamasını mobil cihazınıza kurup daha sonra da telefon numaranız ve şifrenizle uygulamaya giriş yaparak F1 Kanada GP‘yi canlı izleyebilirsiniz.

3. D-Smart GO

D-Smart’ın mobil içerik servisi olan D-Smart GO, abonelerin S Sport içeriklerine ulaşma imkanı sunuyor. Eğer D-Smart Mega paketi kullanan bir üyeyseniz, D-Smart GO’ya ücretsiz olarak cep telefonu, bilgisayar ve tabletlerinden erişim sağlayabilirsiniz. Diğer D-Smart üyeleri ise D-Smart GO’ya diledikleri takdirde 12 ya da 24 ay taahhütle aylık 3 TL’ye, dilerlerse de taahhütsüz olarak aylık 5TL’ye sahip olabilirler. D-Smart GO iOS ve Android uygulamalarını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

4. S Sport Plus

S Sport‘un web ve mobil uygulamalar üzerinden sunduğu içerik servisi S Sport Plus üzerinden F1 Kanada GP 2019 antrenman turları, sıralama turları ve yarışını takip edebilirsiniz. İsteğe göre video mantığında çalışan bu uygulama, kaçırdığınız seansları daha sonra tekrar izleme imkanı da sunuyor. S Sport Plus’ın iOS veya Android uygulamasını ücretsiz olarak indirin, daha sonra da S Sport Plus abonelik seçeneklerinden bir tanesini tercih edebilirsiniz.

5. F1 TV Pro

Formula 1 yönetimi bu yıldan itibaren F1 yarışlarını internet üzerinden canlı olarak yayınlıyor. Web sitesi üzerinden, aynı zamanda F1 TV iOS ve Android uygulamaları aracılığıyla yarışları izleyebilirsiniz. Ayda 7.99 avro ya da yıllık 64.99 avro karşılığında F1 yarışlarının tüm antrenman turları, sıralama turları ve yarışlarını internet üzerinden izleyebilirsiniz. F1 TV Pro’da Türkçe anlatım yok, ancak anlatımı kapatarak doğrudan yarışın sesini dinleme imkanınız var. Aynı zamanda istediğiniz pilotun araç kamerasına bağlanarak yarışı oradan izleyebilirsiniz.

Dünya çapında F1 yarışlarını yayınlayan tüm kanallar listesine buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER