EğlenceManşetler

F1 Azerbaycan GP 2023: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

f1 azerbaycan gp 2023
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Formula 1 tutkunları için nisan ayı epey zorlu oldu. Çünkü üç koca hafta sonu yarışsız geçti. Neyse ki, bu sıkıcı zamanlar geçti ve bu hafta sonu düzenlenecek F1 Azerbaycan GP 2023 ile birlikte art arda yarışlar izleyeceğimiz hafta sonları başlıyor. Üstelik heyecan, yeniden düzenlenen formatıyla sprint yarışının yer aldığı bir hafta sonuyla birlikte geri dönüyor.

Cuma gününden başlayarak pazara kadar; antrenman turundan sprint sıralama turuna, sprint yarışından ana yarışa büyük bir heyecan dalgası F1 tutkunlarını bekliyor. Bu heyecan dolu yarışı internet üzerinden takip etmenize olanak sağlayacak birçok farklı ortam var.

Türkiye’de F1 yayın hakları S Sport’un elinde. Bu hafta sonu cuma günkü sıralama turları, cumartesi günkü sprint sıralama turları ve sprint yarışı ile pazar günkü ana yarış S Sport kanalı üzerinden yayınlanıyor. Aşağıda F1 Azerbaycan GP canlı izle seçeneklerini sıralıyoruz.

F1 Azerbaycan GP 2023 Antrenman Turları, Sıralama Turları ve Yarış Saat Kaçta?

F1 Azerbaycan GP, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenleniyor. İlk kez 2016’da yapılan Bakü’deki yarışın en büyük özelliği, bir cadde pistinde düzenlenmesi. Bu yarış, yenilenen sprint formatıyla düzenlenen ilk yarış olmasıyla da dikkat çekiyor.
 
Bu hafta sonu heyecan 28 Nisan Cuma günü, öğle saatlerinde denk gelen antrenman turuyla başlıyor. Yarış ise 30 Nisan Pazar günü öğleden sonranın erken saatlerinde.

1. Antrenman Turları

28 Nisan Cuma,
TSİ 12.30
Sıralama Turları
28 Nisan Cuma,
TSİ 16.00
Sprint Sıralama Turları
29 Nisan Cumartesi,
TSİ 11.30
Sprint Yarışı
29 Nisan Cumartesi,
TSİ 16.30
F1 Azerbaycan GP
30 Nisan Pazar,
TSİ 14.00

1. S Sport Plus

S Sport‘un web ve mobil uygulamalar üzerinden sunduğu içerik servisi S Sport Plus üzerinden F1 Azerbaycan GP 2023 antrenman turları, sıralama turları ve yarışını takip edebilirsiniz. Üstelik S Sport Plus geçen yıllardan farklı olarak cuma günkü birinci ve ikinci sıralama turlarını da canlı olarak yayınlıyor. İsteğe göre video mantığında çalışan bu uygulama, kaçırdığınız seansları daha sonra tekrar izleme imkanı da sunuyor. S Sport Plus’ın iOS veya Android uygulamasını ücretsiz olarak indirin, daha sonra da S Sport Plus abonelik seçeneklerinden bir tanesini seçin. Bu arada akıllı TV platformlarında da mevcut ve web sitesi üzerinden de izleme imkanı var.

2. TV+

Turkcell’in TV+ platformunda Herkes için TV+, Full TV+ Paketi, Evde TV+ Aile Paketi, Evde TV+ Ekstra Paketi paketlerinden bir tanesine sahip olan aboneler S Sport kanalına erişim imkanına sahipler. TV+’ın ücretsiz iOS veya Android uygulamasını mobil cihazınıza kurup daha sonra da telefon numaranız ve şifrenizle uygulamaya giriş yaparak F1 Azerbaycan GP‘yi canlı izleyebilirsiniz.

S Sport TV+ platformunda 77. kanaldan yayın yapıyor.

VPN ile yurt dışındaki ücretsiz F1 yayınlarını izlemek ister misiniz?

Surfshark’ın avantajlı VPN aboneliğini edinin, hem internette gizliliğinizi koruyun hem de yurt dışındaki ücretsiz F1 yayınlarını izleme imkanı yakalayın.

3. Tivibu Go

Türk Telekom’un TV platformu Tivibu’nun mobil cihazlar üzerinden izleme imkanı sunan hizmeti Tivibu Go da abonelerine S Sport kanalına erişim imkanı sunuyor. Bunun için Tivibu Go Süper Paket üyesi olmak gerekiyor. Tivibu Go Süper Paket, aylık 24,90 TL’lik ücret karşılığında sunuluyor. Eğer Smart TV üzerinde izlemeyi de isterseniz, bu durumda paket ücreti 34,90 TL oluyor. Tabii ki, Tivibu Go iOS veya Android uygulamalarını da indirmeniz şart.

S Sport Tivibu platformunda 73. kanaldan yayın yapıyor.

4. F1 TV Pro

Formula 1 yönetimi F1 yarışlarını internet üzerinden canlı olarak yayınlıyor. F1 TV Pro adı verilen servis web sitesi üzerinden, aynı zamanda da F1 TV iOS ve Android uygulamaları üzerinden hizmet vermeye başladı. Yıllık 64.99 avro karşılığında F1 yarışlarının tüm antrenman turları, sıralama turları ve yarışlarını internet üzerinden izleyebilirsiniz. 7 günlük ücretsiz deneme imkanı var. F1 TV Pro’da Türkçe anlatım yok, ancak anlatımı kapatarak doğrudan yarışın sesini dinleme imkanınız var. Aynı zamanda istediğiniz pilotun araç kamerasına bağlanarak yarışı oradan izleyebilirsiniz. Bu arada takımların telsiz konuşmaları da bu hizmet karşılığında sunuluyor. Canlı yarış zamanları da erişim paketi içinde yer alıyor.

Dünya çapında F1 Azerbaycan GP 2023 yarışını yayınlayan tüm kanallar listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoblog'un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içeriği etkilemez, ancak Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üzerinden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir.

İLGİLİ HABERLER