EğlenceManşetler

F1 Abu Dabi GP 2023: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

f1 abu dabi gp 2023

Formula 1’de 2023 sezonu F1 Abu Dabi GP 2023 yarışı ile birlikte sona eriyor. Geçtiğimiz yıllarda, özellikle pilotlar şampiyonasında heyecanın Abu Dabi’ye taşındığını defalarca görmüştük. Özellikle iki yıl önce, son turda tartışmalı biçimde biten Verstappen-Hamilton rekabetini hâlâ hatırlıyoruz. Bu yıl ise hem pilotlar hem de takımlar şampiyonları belli olduğu için bu yarış daha çok diğer takımların sıralamalarını belirlemek adına önemli olacaktır. Bir de FIA, bu yarışta pist sınırlarının tespiti için yapay zekâyı kullanacak. O açıdan da bir farkının olduğunu söyleyebiliriz.

Cuma öğle saatlerinden başlayarak pazar günü akşam üstüne kadar; antrenman turlarından sıralama turları ve yarışa kadar büyük bir heyecan F1 tutkunlarını bekliyor. Bu heyecan dolu yarışı internet üzerinden takip etmenize olanak sağlayacak birçok farklı ortam var.

Türkiye’de F1 yayın hakları S Sport’un elinde. Cumartesi günkü 3. antrenman turlarından başlayarak koşulacak tüm seanslar S Sport 2’den canlı olarak yayınlacak. Aşağıda F1 Las Vegas GP canlı izle seçeneklerini sıralıyoruz.

F1 Abu Dabi GP 2023 hangi online platformlardan izlenebilir?

F1 Abu Dabi GP 2023 Antrenman Turları, Sıralama Turları ve Yarış Saat Kaçta?

 
Bu hafta sonu heyecan Türkiye zamanıyla 24 Kasım Cuma öğle saatlerinde düzenlenecek antrenman turlarıyla başlıyor. Yarış ise 26 Kasım 2023 Pazar günü öğleden sonra gerçekleşecek.
 
1. Antrenman Turları 
24 Kasım Cuma,
TSİ 12.30
2. Antrenman Turları
24 Kasım Cuma,
TSİ 16.00
3. Antrenman Turları
25 Kasım Cumartesi,
TSİ 13.30
Sıralama Turları
25 Kasım Cumartesi,
TSİ 17.00
F1 Abu Dabi GP
26 Kasım Pazar,
TSİ 16.00

1. S Sport Plus

S Sport‘un web ve mobil uygulamalar üzerinden sunduğu içerik servisi S Sport Plus üzerinden F1 Abu Dabi GP 2023 antrenman turları, sıralama turları ve yarışını takip edebilirsiniz. Üstelik S Sport Plus geçen yıllardan farklı olarak cuma günkü birinci ve ikinci sıralama turlarını da canlı olarak yayınlıyor. İsteğe göre video mantığında çalışan bu uygulama, kaçırdığınız seansları daha sonra tekrar izleme imkanı da sunuyor. S Sport Plus’ın iOS veya Android uygulamasını ücretsiz olarak indirin, daha sonra da S Sport Plus abonelik seçeneklerinden bir tanesini seçin. Bu arada akıllı TV platformlarında da mevcut ve web sitesi üzerinden de izleme imkanı var.

2. TV+

Turkcell’in TV+ platformunda Premium aboneler S Sport kanalına erişim imkanına sahipler. TV+ Premium üyeliğine yıllık pakette aylık 33,33 TL x 12 ay veya aylık pakette 49,99 TL / ay seçenekleriyle sahip olabilirsiniz. TV+’ın ücretsiz iOS veya Android uygulamasını mobil cihazınıza kurup daha sonra da telefon numaranız ve şifrenizle uygulamaya giriş yaparak F1 Abu Dabi GP‘yi canlı izleyebilirsiniz.

S Sport 2 TV+ platformunda 78. kanaldan yayın yapıyor.

VPN ile yurt dışındaki ücretsiz F1 yayınlarını izlemek ister misiniz?

Surfshark’ın avantajlı VPN aboneliğini edinin, hem internette gizliliğinizi koruyun hem de yurt dışındaki ücretsiz F1 yayınlarını izleme imkanı yakalayın. İngiltere ve Almanya’da F1 yarışları açık kanalda yayınlanıyor. Surfshark VPN aboneliğiyle bu yayınlara erişebilirsiniz.

3. Tivibu Go

Türk Telekom’un TV platformu Tivibu’nun mobil cihazlar üzerinden izleme imkanı sunan hizmeti Tivibu Go da abonelerine S Sport kanalına erişim imkanı sunuyor ve F1 Abu Dabi GP 2023 yarışını izleme fırsatı veriyor. Bunun için Tivibu Go Süper Paket üyesi olmak gerekiyor. Tivibu Go Süper Paket, aylık 24,90 TL’lik ücret karşılığında sunuluyor. Eğer Smart TV üzerinde izlemeyi de isterseniz, bu durumda paket ücreti 34,90 TL oluyor. Tabii ki, Tivibu Go iOS veya Android uygulamalarını da indirmeniz şart.

S Sport 2 Tivibu platformunda 74. kanaldan yayın yapıyor.

4. F1 TV Pro

Formula 1 yönetimi F1 yarışlarını internet üzerinden canlı olarak yayınlıyor. F1 TV Pro adı verilen servis web sitesi üzerinden, aynı zamanda da F1 TV iOS ve Android uygulamaları üzerinden hizmet vermeye başladı. Yıllık 64.99 avro karşılığında F1 yarışlarının tüm antrenman turları, sıralama turları ve yarışlarını internet üzerinden izleyebilirsiniz. 7 günlük ücretsiz deneme imkanı var. F1 TV Pro’da Türkçe anlatım yok, ancak anlatımı kapatarak doğrudan yarışın sesini dinleme imkanınız var. Aynı zamanda istediğiniz pilotun araç kamerasına bağlanarak yarışı oradan izleyebilirsiniz. Bu arada takımların telsiz konuşmaları da bu hizmet karşılığında sunuluyor. Canlı yarış zamanları da erişim paketi içinde yer alıyor.

Dünya çapında F1 Abu Dabi GP 2023 yarışını yayınlayan tüm kanallar listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoblog'un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içeriği etkilemez, ancak Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üzerinden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir.