Evernote Scannable iOS uygulaması ile fiziksel dokümanları dijitalleştirmek kolaylaşıyor

evernote-scannable-090115

Evernote kullanıcılarının bu servisi dijital yaşamlarının merkezine almaları için geçen zamanla birlikte daha fazla neden ortaya çıkıyor. Şirket son olarak Scannable adı verilen yeni bir uygulamanın tanıtımını gerçekleştirdi. Bu uygulama herhangi bir fiziksel dokümanı taramanızı ve Evernote servisine yüklemenize izin veriyor.

Scannable ile taranan dokümanlar üzerinde anahtar kelime veya terim bazlı arama yapılabiliyor, üzerinde değişiklikler gerçekleştirilebiliyor. Buna ek olarak taranan dokümanları farklı dijital yöntemlerle başkalarına göndermek de imkan dahilinde bulunuyor. Görseller otomatik olarak döndürülüyor, kırpılıyor ve ince ayarlamaları yapılıyor.

[quote_left]BİR KARTVİZİT TARATTIĞINIZDA KİŞİ BİLGİLER İÇİN LINKEDIN’DE ARAMA YAPILIYOR VE BULUNAN BİLGİLER KİŞİNİN KAYDINA AKTARILIYOR.[/quote_left]

Scannable basit bir uygulama gibi görünse de, derinlerde yatana detaylar onu gerçekten ilginç kılıyor. Eğer bir kartvizit tararsanız, Evernote bu kartvizit üstündeki kişinin bilgileri için LinkedIn’de arama yapar, bulduğu bilgileri kişi listesine kaydeder. Dokümanlar e-posta veya SMS üzerinden gönderilebiliyor, bunlara ek olarak iCloud veya AirDrop üzerinden de paylaşılabiliyor.

Bu arada uygulama üzerinden Evernote ScanSnap tarayıcısının kontrolü de gerçekleştirilebiliyor, böylelikle söz konusu tarayıcı cihazı kullanarak dosyalandırma işlemi daha rahat yapılıyor.

Evernote Scannable uygulaması ücretsiz ve Evernote hesabınıza eksiksiz ve kesintisiz şekilde bağlanıyor. Eğer Evernote hayatınızda büyük bir yer tutuyorsa, daha önce işlevleri Evernote altında olup da bağımsız bir uygulamaya dönüştürülen ve erişimi daha da kolaylaştırılan bu uygulama işinizi fazlasıyla görecektir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...