Evernote kişisel projeler için görev yöneticisi sunuyor

Popüler not alma, düzenleme ve arşivleme uygulaması Evernote’un eski zamanlardaki ününden uzak olduğu söylenebilir. Ancak bu durum, servisin yeni özelliklerle güncellenmediği anlamına gelmiyor. Evernote için hazırlanan son özellik, servisi Asana ve Trello gibi platformlarla biraz daha yakınlaştırıyor.

Evernote’un Tasks (Görevler) adını taşıyan yeni özelliği, kullanıcılara kişisel projelerinin yönetiminde yardımcı olmayı amaçlıyor. Bu özellik, Evernote’un standart yapılacaklar listelerinden bitiş tarihleri ve hatırlatıcılarla ayrılıyor.

Kullanıcılar diledikleri takdirde bir görev için maksimum beş hatırlatıcı ekleyebiliyor. İsteyenler bu hatırlatıcılar için bildirimleri de aktif hâle getirebiliyor. Her bir görevi ayrı ayrı işaretlemek de mümkün oluyor.

Navigasyonda kullanılan kenar çubuğundan erişilebilen yeni arayüz ile notlar isimleri, bitiş tarihleri ve öncelik durumlarına göre sıralanabiliyor. Kullanıcılar bu arayüz üzerinden notlarda düzenleme de yapabiliyor. Yapılan değişiklikler anında uygulama üzerinde yansıtılıyor.

Evernote, bu yeni özelliğini ilk etapta beta etiketiyle kullanıcılarına sunuyor. Servisin uygulamalarının en son versiyonlarını indiren herkes bu özelliği deneyebilecek. Ancak daha sonrasında görevler içindeki bazı özellikler sadece ücretli kullanıcıların erişimine açık olacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...