Ana Sayfa İnternet etohum 2010'un 15 internet girişimci adayı açıklandı

etohum 2010’un 15 internet girişimci adayı açıklandı

Türkiye’de emekleme aşamasında olan internet girişimciliğini ayağa kaldırmayı amaçlayan Burak Büyükdemir, geçtiğimiz sene başladığı yolculuğa bu senede durmaksızın devam ediyor. 2009 yılının son 4 ayında alınan 1500 başvuru değerlendirme aşamasından geçirilerek önce 40’a, daha sonra da 15’e indirilerek, bu senenin şanslı internet girişimci adayı geçtiğimiz Cumartesi günü Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenen bir etkinlikte açıklandı.

Cumartesi günü ben de Bahçeşehir Üniversitesi’nde, etohum etkinliğindeydim. Bu senenin internet girişimci adayları açıklanmadan önce çıktıkları maceralarında başarılı olmuş kişiler deneyimlerini katılımcılarla paylaştılar. Airties’ın kurucu ortağı Ziya Boyacıgiller girişimciliğin yol haritasıyla ilgili çok yararlı bilgiler verirken, Türk Telekom çatısı altında faaliyet gösteren Sobee’nin kurucusu Mevlüt Dinç de hiç bilgisayar bilmeden çıktığı yolda nasıl dünyaca tanınan bir oyun üreticisi haline geldiğini anlattı. Etkinliğin öğleden sonraki bölümünde konuşan Biletix’in kurucularından Ali Abhary ve Dave Dorner’ın konuşmasını dinlemek ise gerçekten ayrı bir zevkti. etohum 2010 maratonunun 15 internet girişimci adayını Teknoblog.biz’de öğrenebilirsiniz. Açıklanan projeler içerisinde en çok YollaYolla ilgimi çekti, bunu da söylemeden geçemeyeceğim.

İlgili – Teknoblog.biz

1 Yorum

  1. Sadece adayları öğrenmek için Teknoblog.biz linkine tıklamayacağım. Sanki listeyi bu haber altında verseydiniz ölürdünüz…

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

14,340BeğenenlerBeğen
11,810TakipçilerTakip Et
4,838TakipçilerTakip Et
38,657AboneAbone Ol

İNCELEMELER