Essential kamerayı portre modu ve iyileştirmelerle güçlendiriyor

essential phoneEssential kamera uygulaması için bir başka güncelleme yayınlayarak yeni özellikler ekledi. Böylelikle Essential Phone’un kamerasıyla ilgili olarak dile getirilen şikayetler karşılığında verdiği çözüm sözünü tutmaya devam etti.

Son güncellemeyle birlikte Pixel 2 ve iPhone X’da olduğu gibi arka planı bulanık fotoğraflar çekmeyi sağlayan portre modu getiriliyor. Ayrıca JPEG sıkıştırma azaltılarak görüntü kalitesi artırılırken pozlama telafisi de kamera modları arasına ekleniyor. Öte yandan bazı kararlılık sorunları da düzeltiliyor.

Kamera Essential Phone’un en zayıf yanlarından bir tanesi olarak gösteriliyor, çerçevesiz cihazın Aşil Tendonu olarak nitelendiriliyordu. Şirket daha önce çıkardığı uygulama ve yazılım güncellemeleriyle de kameranın eksikliklerini kapatmaya çalışmıştı.

Bu arada yurt dışında satılan Essential Phone’un fiyatı düşmeye devam ediyor. Ekim ayında fiyatı 200 dolar aşağı, 499 dolara inen telefon, bu hafta başında, Cyber Monday gününde 399 dolara satılmıştı.

Süren güncellemeler Essential Phone sahipleri için memnuniyet verici olmalı. Ancak fiyat indirimleri ve Essential’ın kurucusu ve CEO’su Andy Rubin’in ani ayrılığı bu şirketin geleceğinin ne olacağı konusunda endişelere yol açıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...