Eğlence

Epic Games Fortnite için yeni gelir paylaşımı modeli duyurdu

epic games fortnite

Epic Games Fortnite oyuncularına daha fazla özel ada sunmanın yolunu içerik oluşturucularına daha düzenli bir gelir akışı sağlamakta bulmuşa benziyor. Şirket, Creator Economy 2.0 adını taşıyan yeni sistemiyle gerçek parayla yapılan satın alma işlemlerinin net gelirinin yüzde 40’ını kendisi de dahil olmak üzere içerik oluşturucuları arasında eşit dağıtacak. Adası popüler olan içerik oluşturucuları, Fortnite’ın oyun içi mağazasında yapılan harcamalardan daha fazla pay alacak.

Şimdiye kadar içerik oluşturucularının satışlardan yüzde 5’lik bir pay alabilmesi için oyuncularla paylaşmaları gereken özel bir kod alması zorunluydu. Ancak bu yaklaşım sadece oyuncuların kod kullanmayı bilmesi durumunda geçerli oluyordu. Bu da bazı içerik yapımcılarını canlı yayınlar sırasında sık sık tanıtım yapmak veya bu konsept çerçevesinde adalar tasarlamak gibi yöntemlere sevk ediyordu.

İçerik oluşturucuları özel bir portal üzerinden Creator Economy 2.0’a kaydolabiliyor. 21 Nisan’dan önce katılan mevcut adaların sahipleri, mart ayına kadar olan etkinliklerden ödeme alabilecek. Bunun için 18 yaşından büyük ve 90 günden daha eski bir Fortnite hesabına sahip olmak gerekiyor. Şirketler de yeni programa kaydolabiliyor.

Epic Games Fortnite için özel Unreal Engine sürümü hazırladı

Epic Games Fortnite için özelleştirilen Unreal Engine’in beta sürümünü de kullanıma sunuyor. Adından da anlaşılabileceği üzere, bu sürüm Unreal Engine 5’in tüm imkanlarını içerik oluşturucularına getiriyor. Haritaların, çevrenin ve oyun mekaniklerinin düzenlenebilmesi de sunulan imkanlar arasında yer alıyor. Böylelikle daha özel üçüncü taraf projelerinin hazırlanabilmesi hedefleniyor.

İLGİLİ HABERLER