Epic Games Fortnite etkinliğini ve yeni sezon başlangıcını bir kez daha erteledi

Epic Games, Fortnite‘ın bir sonraki oyun içi canlı etkinliğini ve oyunun gelecek sezonunun başlangıç tarihini ABD’de yaşanan olaylar nedeniyle erteledi. “The Device” başlıklı oyun içi etkinlik 15 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek. Chapter 2 Season 3 adlı gelecek sezon ise 17 Haziran tarihinde başlayacak.

Epic, konuyla ilgili olarak yayınladığı blog yazısında, “Arkadaşlarımızın, ailelerimizin, ekip üyelerimizin, oyuncularımızın ve topluluklarımızın yaşadıkları acıların farkındayız.” dedi. “Eşitliğe ve adalete, çeşitliliğe ve dahil etmeye inanıyoruz ve bu temel ilkelerin siyasetin üzerinde olduğuna inanıyoruz. Ekip Fortnite‘ı ileriye taşımak için istekli, ancak ekibin kendilerine, ailelerine ve topluluklarına odaklanması için Sezon 3 lansmanını zamanla dengelememiz gerekiyor.”

Bu, yeni sezonun başlangıcının üçüncü kez ertelenmesi anlamına da geliyor. İlk erteleme nisan ayında yapılmış, ikinci erteleme de geçen hafta duyurulmuştu. Bu, The Device etkinliğinin ikinci kez ertelendiğini de gösteriyor, ilk erteleme geçen hafta gelmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
E3 2021 ile ilgili yeni detaylar, mobil uygulama ve web portalı tanıtıldı

Planlanan birçok teknoloji ve oyun etkinliği protestolar nedeniyle erteleniyor. Sony, 4 Haziran düzenlemeyi planladığı PS5 etkinliğini tehir etti. EA da Madden 21 etkinliğini erteledi. Google da, Android 11 ile ilgili yeni özellikleri tanıtmayı planladığı etkinliğini iptal etmişti.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...