Elon Musk ve Twitter arasında şimdi de Signal kavgası çıktı

google news abone ol

Elon Musk’ın özel mesajları kendisini Twitter’la giriştiği kavgada zor durumda bırakabilir. Taraflar anlaşmanın kaderini belirleyecek ekim ayındaki duruşmalardan önce Deleware Temyiz Mahkemesi’nde bir kez daha karşı karşıya geldi.

Üç saatten uzun süren duruşmada gündeme gelen konulardan biri de Musk’ın şifrelenmiş mesajlaşma uygulaması Signal’ı kullanması oldu. Twitter’ın avukatları Musk’ın uygulamadan gönderilen mesajları sakladığını belirterek, çalışanı Jared Birchall’la olan mesajlarını gösteren bir ekran görüntüsünü paylaştı.

Twitter’ın avukatları, Morgan Stanley ve Marc Andreesen hakkındaki mesajlara ve Avrupa Birliği’nin Twitter’ın Musk tarafından onay alınmasına ilişkin bir konuşmaya dikkat çekti. Avukatlar sohbetin ekran görüntüsüne Musk ve Birchall’un Signal kullanımını inkar etmesinden sonra erişildiğini belirtti. Ekran görüntüsü, mesajın otomatik olarak silinecek şekilde ayarlandığını da gösteriyor.

Twitter’ın avukatları, Musk ve Oracle’ın başkanı Larry Ellison arasındaki mesajların da kaybolduğunu belirtti. Ellison’un satın alma sürecinde Musk’ın en önemli destekçilerinden biri olduğu biliniyor. Musk’ın Twitter anlaşmasını “geçici olarak askıya aldığını” paylaşmasının hemen öncesinde Ellison ile mesajlaştığı ifade edilirken, görüşmelerin içeriği belirsizliğini koruyor. Mikro blog servisinin avukatları, Musk’ın Ellison’a “ilginç zamanlardan” bahsettiğini ve bir telefon görüşmesi ayarladığını iddia ediyor.

Twitter’ın avukatları Elon Musk’ın mesajlarını yönetmesine kısıtlama getirilmesini istiyor. Musk’ın avukatları ise eksantrik milyarderin Signal kullanımının önemsiz olduğunu savunuyor. Musk’ın delil yok ettiğine dair bir kanıt olmadığını belirten avukatlar, Signal’ın Silikon Vadisi’nde yoğun şekilde kullanıldığına da dikkat çekti ve Twitter yöneticilerinin de bu uygulamayı kullandığını hatırlattı.

Elon Musk ve Twitter arasındaki ilişkin kaderini belirleyecek davanın duruşmaları 17 Ekim’de başlayacak. Duruşmaların beş gün sürmesi planlanıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk ve Apple arasındaki gerilim bir tweet ile açığa çıktı

Elon Musk, Apple'ın bilinmeyen nedenlerle Twitter'ı iOS App Store'da "kısıtlamakla" tehdit ettiğini iddia ediyor. Bu, Musk'ın Apple'ın platformda "reklamları büyük ölçüde durdurduğunu" söylediği bir...

Galaxy S22 ve Z Fold 4’te fiyat fırsatı N11’de (Günün Fırsatları)

Yeni bir akıllı telefon satın almayı düşünüyorsanız ve bütçe konusunda herhangi bir limitiniz yoksa, Samsung'un 2022 model iki amiral gemisi telefonu N11'de indirimli olarak...

Xiaomi 13 serisinin resmi tanıtım tarihi belli oldu

Xiaomi bu yıl, amiral gemisi akıllı telefonlarını geçen yıla göre biraz daha erken tanıtmaya karar verdi. Hatırlayacak olursanız, Xiaomi 12 serisinin Çin lansmanı Aralık...

Elon Musk: Twitter’a yeni kullanıcı kaydı tüm zamanların en yüksek seviyesinde

Bundan bir ay önce Twitter'ı devralan Elon Musk, mikro blog servisinin yeni kullanıcı kaydında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti. Kişisel hesabından platformun...

ÖNE ÇIKANLAR