Elon Musk Twitter’da uzaktan çalışmayı bitirdi

google news abone ol

Elon Musk Twitter CEO’su olarak şirket çalışanlarına ilk e-postasını gönderdi. Personeli şirketi bekleyen zorlu zamanlara hazırlanmaları konusunda uyaran Musk, şirketteki uzaktan çalışma uygulamasına da son verildiğini açıkladı.

Musk, e-postasında ABD’deki ekonomik sıkıntıların Twitter için bazı zorlukları beraberinde getirdiğini belirtti. Analistler 2023’te reklam harcamasındaki büyümenin yavaşlamasını bekliyor. Gelirlerinin yüzde 90’ını reklamlardan elde eden Twitter’ın bu durumdan olumsuz etkileneceğini tahmin etmek pek de zor değil.

Musk, şirketi bekleyen zorlukları süslü kelimelerin ardına gizlemenin yolunun olmadığını belirtti. Twitter’ın çiçeği burnunda sahibi, personelin haftada en az 40 saat ofise gelmesi gerektiğini ve uzaktan çalışmaya sadece proje bazında izin verileceğini de çalışanlara duyurdu.

Musk’ın uzaktan çalışmaya karşı olduğu zaten biliniyordu. Geçtiğimiz haziran ayında Twitter çalışanlarıyla gerçekleştirdiği soru-cevap etkinliğinde görüşlerini açıkça paylaşan CEO, diğer şirketleri SpaceX ve Tesla’da da personelin haftada 40 saat ofise gelmesini istemişti.

“Önümüzdeki yol zorlu ve başarılı olmamız için sıkı çalışmamız gerekiyor” ifadesini kullanan Musk, kısa vadedeki öncelikli işlerinin onaylanmış bot/trol/spam hesaplarının tespiti ve yasaklanması olduğunu dile getirdi.

Elon Musk Twitter’a reklam veren kaybettirdi

Musk’ın kaotik yönetim anlayışı da Twitter’ın reklam gelirini etkileyecek gibi görünüyor. Aralarında Allianz ve Audi’nin bulunduğu bazı şirketler, Musk’ın Twitter’da yönetimi devralıp moderasyonu azaltacağını açıklamasının ardından mikro blog servisine reklam vermekten vazgeçmişti.

Elon Musk Twitter’daki mesaisine oldukça hızlı bir başlangıç yapmıştı. Eksantrik milyarderin ilk işlerinden birisi hesap onaylama ve mavi tik dağıtımını Twitter Blue aboneliği kapsamında ücretli hâle getirmek olmuştu.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify’ın 2022 Özeti hazır: Türkiye 2022’de rap dinlemeye devam etti

Bir yılın sona ermekte olduğunun en önemli işaretlerinden birisi de çevrimiçi platformların ve teknoloji şirketlerinin yıla bakış atan özetlerini paylaşması. Bu özetlerin en meşhurlarından...

Disney+ Yılbaşı Gecesi filminin resmi afişini paylaştı

Disney+ Yılbaşı Gecesi ile Türk yapımı orijinal içeriklerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Yılbaşından hemen önce izleyicilerle buluşacak olan filmin afişi Disney+ tarafından paylaşıldı. Yapımcılığını...

Twitter yanlış COVID-19 bilgileriyle mücadelesini sonlandırdı

Twitter COVID-19 hakkındaki yanlış bilgilerle mücadelesini en azından şimdilik sonlandırmış gibi görünüyor. Mikro blog servisinin kullanıcıları ve CNN, şirketin şeffaflık sitesindeki COVID'le ilgili yanlış...

İşte 2022’nin App Store Awards kazananları

Apple bugün, 2022 yılının App Store ödülü kazananlar listesinin yanı sıra ücretsiz ve ücretli kategorilerde yılın en çok indirilen uygulama ve oyunların sıralamalarını da...

ÖNE ÇIKANLAR