Pixar filmi Elemental’ın vizyon tarihi ve sanatsal çalışmaları paylaşıldı

Pixar, Elemental filminin vizyon tarihinin de aralarında olduğu çeşitli bilgileri paylaştı. Filmin vizyon tarihi 16 Haziran 2023 olarak açıklandı.

Daha çok The Good Dinosaur filmiyle bilinen Peter Sohn tarafından yönetilen film, ateş, su, hava ve toprak gibi çeşitli elementlere bağlı yaratıklarla dolu bir şehirde geçiyor. Tahmin edebileceğiniz gibi, görünüşte zıt unsurlardan oluşan Ember ve Wade adlı iki karakterin hikayesini konu ediyor.

Sohn, filmle ilgili olarak “Ailem 1970’lerin başında Güney Kore’den göç etti ve Bronx’ta yoğun şekilde işleyen bir market açtı. Umutları ve hayalleri olan yeni bir ülkeye gitmeye cesaret eden birçok aile arasındaydık, hepimiz kültürler, diller ve güzel küçük mahallelerden oluşan büyük bir salata kasesine karışıyorduk. Beni Elemental‘a yönlendiren buydu. Hikayemiz ateş, su, toprak ve hava gibi klasik unsurlara dayanmaktadır. Bazı unsurlar birbirine karışır, bazıları karışmaz. Ya bu unsurlar canlı olsaydı?” şeklinde yorumda bulundu.

Çeşitli bilgiler ve vizyon tarihi gibi ayrıntılara ek olarak Pixar, filmin görsel stili hakkında bir fikir vermek için erken bir konsept sanat çalışması da yayınladı:

pixar elemental

16 Haziran tarihi, Elemental‘ın Buzz Lightyear’ın başlangıç hikayesini takip eden bir tür takip filmi olan Lightyear‘dan neredeyse tam bir yıl sonra vizyona gireceği anlamına geliyor. Lightyear 17 Haziran’da vizyona girecek.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun