Elden Ring PC versiyonundaki sonsuz ölüm açığı kapatıldı

google news abone ol

Elden Ring PC versiyonunda oyuncuları sonsuz ölüm döngüsüne hapseden açık kapatıldı. Oyun için yayınlanan en son yama, oyuncuların başkaları tarafından yanlış harita koordinatlarına ışınlanmasına sebep olan hatayı düzeltiyor.

Söz konusu açık, geçtiğimiz hafta keşfedilmişti. Başka oyuncuların oyunlarına sızan istilacılar, sızdıkları oyuncunun karakterini sınırlar dışındaki bir konuma ışınlıyor. Bu da oyuncuların oyunu her açtıklarında tekrar tekrar ölmelerine neden oluyor.

Bazı kurbanlar kendilerini hızla başka bir yere ışınlayarak bu döngüden kurtarmayı başarsa da, pek çok kullanıcı bu hata yüzünden saatler kaybetmişti. EldenRingUpdate isimli Twitter hesabı tarafından paylaşılan ve aşağıda da izlenebilecek videoda, söz konusu problemin kullanıcıları nasıl etkilediği görülüyor.

Bandai Namco ilk önce oyunculara oyunu çevrimdışı oynamalarını önermişti. Ancak yayınlanan yama sayesinde artık oyuncuların yeniden çevrimiçi ortama geri dönebilmesi umuluyor.

Elden Ring için yayınlanan yama, PC versiyonu dışında kalan sürümlerdeki hataları da düzeltiyor. Bunlar arasında oyuncuların Nepheli Loux görevlerini tamamlamasını engelleyen hata da bulunuyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony yeni hareket izleme aygıtı Mocopi ile metaverse alanına giriyor

Sony, sanal gerçeklik üzerinden sohbet gibi metaverse uygulamalarında dijital bir avatarı gerçek zamanlı olarak kontrol etmek için kullanılabilen, taşınabilir ve hafif bir hareket yakalama...

Netflix Emily in Paris’in yeni sezon fragmanını paylaştı

Emily in Paris 3. sezon bölümleriyle çok yakında izleyicilerle buluşacak. Yeni bölümler için geri sayım devam ederken, Netflix dizinin 3. sezonunu resmi fragmanını ve...

Microsoft’tan Windows 11 yüklü sistemlerde yaşanan oyun sorunlarını çözen güncelleme

Microsoft, Windows 11 kullanıcılarına bazı oyun performansı sorunlarını gideren bir güncellemenin önizlemesini sunuyor. Yazılım üreticisi, en son 2022 Güncellemesine (22H2) yükselten bazı Windows 11...

ÖNE ÇIKANLAR