Elden Ring’in inceleme puanları heyecanı artırıyor

google news abone ol

Elden Ring, son yıllarda oyun dünyasında büyük heyecanla beklenen oyunlar arasında yer alıyor. İnceleme puanları da bu heyecanı artırıyor. Oyun, Metacritic ve OpenCritic’te en yüksek puan alan oyunlar arasına girmiş durumda.

Bu iki internet sitesi, farklı yayınlar tarafından yapılan incelemelerde verilen puanları bir araya getiriyor ve ortalama bir puan veriyor. Böylelikle oyuna dair genel bir fikir edinmek mümkün oluyor.

Elden Ring’in PlayStation 5 versiyonu Metacritic’te 97 puan aldı. Bu da Elden Ring’i The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Grand Theft Auto V, Metroid Prime gibi oyunlarla aynı basamağa yerleştirdi. Sadece dört oyun 98 puan alırken, The Legend of Zelda: Ocarina of Time 99 puanla Metacritic’in zirvesinde bulunuyor. OpenCritic’te ise Elden Ring 97 puanla Super Mario Odyssey ile zirveyi paylaşıyor.

Elden Ring’in aldığı puan konusunda bazı noktalara değinmekte fayda var. Elden Ring’in inceleme ambargosu kısa süre önce kaldırıldığı için puanların oldukça yeni olduğunu belirtmek gerekiyor. Bazı incelemeler de oyunun uzunluğu nedeniyle henüz çıkmış değil. Yeni incelemelerin yayınlanmasıyla birlikte Elden Ring’in ortalama puanı değişebilir.

Buna ek olarak, hem Metacritic hem de OpenCritic’in veri tabanında eski oyunlar bulunmuyor. Dolayısıyla bir zamanların klasikleri bu sıralamaya dahil değil. Yine de, Elden Ring mevcut puanlarıyla heyecan yaratmayı başarmış gibi görünüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

ÖNE ÇIKANLAR