Eğlence

Elden Ring için büyük genişleme paketi geliyor

elden ring

Elden Ring için büyük bir genişleme paketinin hazırlandığına dair haberler yılın ilk günlerinde gündeme gelmişti. Oyunun yapımcısı From Software, bu iddiayı doğruladı. Oyunun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Shadow of the Erdtree” isimli genişleme paketinin çalıştırmaların başladığı belirtildi.

Genişleme paketi için hazırlanan görsel de paylaşılırken, oyuncuları nelerin beklediği ve güncellemenin çıkış tarihi konusunda detay verilmedi.

FromSoftware’in Twitter hesabından Japonca yapılan paylaşımda ise Shadow of the Erdtree hakkında daha fazla bilgi verilmesinin biraz zaman alacağı belirtildi. Genişleme paketinin ne kadar büyük olacağı belirsizliğini koruyor. Oyunun hâlihazırda oyuncularına geniş bir dünya sunduğunu hatırlatmakta fayda var.

Elden Ring büyük ilgiyle karşılanmıştı

Elden Ring 25 Şubat 2022’de oyuncularla buluşmuştu. Oyunun yayıncısı Bandai Namco ilk beş haftada 4 milyon kopya satmayı hedeflerken, 18 gün içinde 12 milyon kopya satmıştı. O günden bu yana çok sayıda ödül kazanan oyun için şimdilik sadece bir adet indirilebilir içerik paketi sunulmuştu.