Ekber was here: İETT sistemleri saldırıya uğradı

ekber was here

Bu sabah İETT’nin otobüs, metrobüs gibi toplu taşıma araçlarına binenler bir sürprizle karşılaştılar. Araçlarda yer alan bilgi ekranlarında durak isimleri yerine “EKBER was here” şeklinde bir yazı yer aıyordu.

“EKBER buradaydı” şeklinde Türkçeleştirebileceğimiz bu mesaj İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün sistemlerine saldırı düzenlendiği şeklinde yorumlandı. Üstelik CHIP’in haberine göre bu sabah 7:20 ile 9:00 saatleri arasında İETT’nin internet sitesine de erişim sağlanamadı.

https://twitter.com/ErkutGunel/status/711792892252127232

Durumu kısa zamanda fark eden İETT gerekli müdahaleyi yaptı ve sabah saat 9 itibarıyla sistemleri düzeltti. Haberi yayına hazırladığımız sırada durumun normale geldiği rapor ediliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rekabet Kurumu’ndan Google’a 296 milyon TL’lik para cezası

Google hakkında geçtiğimiz yıl başlatılan, arama ve turizm sorgularında kendini öne çıkarmakla suçlandığı soruşturmanın sonunda karar açıklandı. Rekabet Kurumu'nun açıkladığı karar doğrultusunda Google Reklamcılık...

Sony Xperia 1 III ve Xperia 5 III tanıtıldı; işte özellikleri

Sony 2021 model Android telefonları; Xperia 1 III ve Xperia 5 III'ün duyurusunu gerçekleştirdi. Şirket, bu iki telefonu yazın başlarında yurt dışında çıkarmayı planlıyor....