Eğlence

Beklenen eFootball 2022 güncellemesi oyuncularla buluşuyor

efootball 2022

Konami uzun süredir beklenen eFootball 2022 V1.0.0 güncellemesinin dağıtıma çıktığını duyurdu. Güncellemeye PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One, Windows ve Steam üzerinden erişilebiliyor.

Ücretsiz olarak indirilebilen ve oynanabilen eFootball 2022, oyuncular arasındaki top hakimiyeti mücadelesini ve futbol dünyasında sıklıkla görülen benzersiz takım taktiklerini gerçekçi bir şekilde yansıtmak için tasarlandı. Oyuna, sahadaki farklı pozisyonlarda oyunculara daha fazla seçenek sunan ve gerçek dünyadaki futbol mantığına dayalı taktiksel mücadeleler deneyimleme fırsatı veren yepyeni kontroller eklendi.

Güncellemenin oyuna getirdiği bir diğer yenilik ise Season (Sezon) özelliği. Her Sezon, futbol dünyasında hâlihazırda gerçekleşen güncel konuları yansıtacak ve bu bağlamda çeşitli etkinliklere sahne olacak. 1. Sezonun teması “Yeni Oynanış Yaklaşımı, Takım Oluşturma ve Lisanslar” olarak belirlendi. Oyuncular dünya futbolunda sıklıkla görülen ve eFootball 2022’ye mükemmel bir şekilde yansıtılan hücum ve savunma mekanizmalarını deneyimleyecek.

Ayrıca daha önce “Creative Team” (Yaratıcı Takım) olarak tanıtılan oyun modunun ismi “Dream Team” (Rüya Takım) olarak değişti ve bu sürümle birlikte oyuna eklendi. Bu mod, oyunculara kendi takımlarını kurma, dünyanın dört bir yanındaki diğer oyuncuların “Rüya Takımlarına” karşı oynayabilme fırsatı veriyor.

İlk bir hafta sürecek “Başlangıç Dönemi”nden sonra, 21 Nisan’dan itibaren 1. Sezon temasına uygun çeşitli oyun içi etkinlikler düzenlenecek.

Son olarak oyuna Japonya ve Kuzey Amerika ligleri Meiji Yasuda J1 League, Meiji Yasuda J2 League, MLS Players Association ve USL Championship’ten yeni lisanslar eklenecek.

eFootball 2022 mobil versiyonuyla ilgili detaylar henüz açıklanmış değil. Konami’den yapılan açıklamada, mobil versiyon için oyuncuların biraz daha beklemesi istendi.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER