iPhone 15 ve 15 Pro ile birlikte USB-C portlu kablolu EarPods kulaklıklar satışa çıktı

Apple, yeni iPhone modelleri için USB-C portlu kablolu EarPods‘u piyasaya sürdü. Bu yeni ürün, sadece iPhone kullanıcıları için değil, iPad ve Mac sahipleri için de oldukça yararlı. Ancak bu uyumluluk, belirli bir işletim sistemi sürümüne sahip cihazlar için geçerli. Peki, bu yeni EarPods modeli hangi cihazlarla uyumlu ve kullanıcı deneyimi nasıl? İşte tüm detaylar.

Bu yeni EarPods modeli, macOS Monterey 12.6 veya daha yeni sürümler ile çalışan Mac modelleri, iPadOS 16.4 veya daha yeni sürümler ile çalışan iPad modelleri ve iOS 17 veya daha yeni sürümler ile çalışan iPhone modelleriyle uyumlu. Bu, yazılım sınırlaması olarak algılansa da, Apple’ın yavaş yavaş tüm cihazlarını USB-C portu ile birleştirmeye çalıştığını gösteriyor.

USB-C EarPods’un ses kalitesi: Kablolu ve kablosuz karşılaştırması

Apple EarPods’ların ses kalitesi, kablosuz AirPods’a göre daha üstündür. Özellikle önemli telefon görüşmelerinde, yüksek kaliteli bir mikrofona sahip EarPods, daha net ve bozulmamış bir ses deneyimi sunar. Bu, iş dünyasında sıkça telefonla iletişim kuran profesyoneller için oldukça önemli.

USB-C EarPods, Apple Store’da 619 TL gibi bir fiyattan satışa sunulmuş. Eğer bir MacBook Air kullanıyorsanız ve 3.5 mm’lik kulaklık girişi masa düzeniniz için uygun değilse, bu yeni EarPods modeli tam size göre olabilir.

Yeni USB-C EarPods, iş yerinde önemli çağrılar yaparken veya yeni bir iPhone modeline yükseltme yapmayı planlarken, yüksek kaliteli bir ses deneyimi için ideal bir seçenek. Özellikle USB-C portuna sahip bir iPhone’a yükseltmeyi planlıyorsanız, bu EarPods modeli uzun vadede size büyük avantajlar sağlayacaktır.

Apple’ın yeni USB-C EarPods’u, belirli işletim sistemleri ve cihazlar için bir uyumluluk sınırlaması getirse de, ses kalitesi ve kablosuz seçeneklere göre uygun fiyatı ile dikkat çekiyor. Eğer yüksek kaliteli bir ses deneyimi arıyorsanız ve mevcut cihazlarınızın işletim sistemi sınırlamaları içerisindeyseniz, bu ürün tam size göre olabilir.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun