EA Sports FC’nin ortakları arasına Güney Amerika futbolunun yöneticisi CONMEBOL de katıldı

EA Sports’un efsanevi FIFA serisi bu yıl itibarıyla yola EA Sports FC adıyla devam edecek. Yeni markasını güçlendirmek isteyen şirket, bu doğrultuda anlaşmalar yapmayı sürdürüyor. Söz konusu anlaşmaların en yenisi, Güney Amerika’daki dünyanın en eski kıtasal futbol federasyonu ve futbol yönetim organı olan CONMEBOL ile yapıldı.

Bu ortaklıkla birlikte CONMEBOL, EA Sports’un resmi spor oyunu ortağı haline geldi. Yapılan anlaşma, Güney Amerika’daki futbol fanatiklerinin CONMEBOL Libertadores, CONMEBOL Sudamericana, CONMEBOL Recopa ve CONMEBOL eLibertadores gibi liglerle eşsiz bir tecrübe yaşamalarını sağlayacak.

EA Sports FC Marka Başkan Yardımcısı David Jackson, yapılan anlaşmayı şu şekilde değerlendirdi: “Oyunun temelinde yer alan özgünlük, oyuncu deneyiminin merkezinde yer alıyor ve CONMEBOL ile yenilenen ortaklıkla birlikte, Güney Amerika futbolunu büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Federasyon ortaklarımız, dünya çapındaki taraftarlar için yenilikçi ve gelişen bir futbol platformu oluşturmanın en önemli aktörleri ve CONMEBOL’un futbolun geleceğine ilişkin vizyonumuzu EA SPORTS FC ile geliştireceğine inanıyoruz.”

CONMEBOL Ticaret ve Pazarlama Direktörü Juan Emilio Roa ise, “EA Sports ile ortaklığımızın yenilendiğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Onların desteği, futbol karşılaşmalarına erişimi küresel ölçekte genişletmede etkili olacak” şeklinde konuştu.

ea sports fc

EA Sports aynı zamanda CONMEBOL kadınlar Libertadores kupasının resmi sponsoru olarak Güney Amerika’da futbolda cinsiyet eşitliğini teşvik etme yolunda önemli bir adım atmayı planlıyor ve kadın futbolunu destekleme konusundaki kararlılığının altını çiziyor.

EA Sports FC 2024 ne zaman tanıtılacak?

EA Sports FC markasıyla çıkacak ilk oyun önümüzdeki ay tanıtılacak. Buraya tıklayarak tanıtımdan önce oyun hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak mümkün.