Eğlence

EA Sports FC 24’e Zinedine Zidane sahası eklendi

ea sports fc 24

Electronic Arts, Zinedine Zidane Z5 Sahası’nın EA Sports FC 24 Volta Football oyun moduna entegre edildiğini duyurdu. Fransa’nın Aix-en-Provence şehrinde, Z5 Spor Kompleksi’nde yer alan futbol sahası FC 24’e aktarılarak Volta Football’daki Volta Squads modunda ve Volta Football Santra’daki 4v4 Rush/5v5 modunda erişilebilir hâle geldi.

EA Sports FC, FC Futures girişiminin bir parçası olarak Z5 Spor Kompleksi’nde futbol deneyimi başlatmak için bu yılın başlarında EA Sports FC 24 ikonu ve küresel futbol elçisi Zinedine Zidane ile ortaklık kurdu. Bu ortaklıkla birlikte bölgede yaşayan ve imkan sahibi olmayan çocuklara futbola erişim imkanı, eğitim oturumları sağlanarak koçluk ve gelişim alanında futbol efsanesiyle yakın iş birliği içinde çalışılmaya başlandı. Girişimi duyurmak için Zidane, Z5 Spor Kompleksi’nde eski takım arkadaşı David Beckham ile birlikte çocuklarla gerçekleştirilen bir eğitim oturumuna ev sahipliği yaptı.

Zinedine Zidane, “Gençken bana FC 24 gibi bir oyunda yer alacağım söylenseydi buna inanmazdım. Z5, kalbime çok yakın tuttuğum bir aile projesi ve bu yılın başlarında yeni sahayı açmak için EA SPORTS FC ile ortaklık kurduktan sonra, onu artık FC 24 gibi büyük bir oyunda oynanabilir hale getirmek çok büyük bir kilometre taşı; gerçekten muhteşem bir iş” ifadelerini kullandı.

EA Sports FC 24 küresel futbol yatırımlarına da aracılık yapıyor

EA Sports, geçtiğimiz nisan ayında küresel ölçekte futbola anlamlı bir şekilde 10 milyon dolar yatırım yapma planı olan FC Futures’ı açıklamıştı. Z5 Sahası da kısmen EA Sports FC tarafından finanse edildi ve lansman, EA Sports FC’nin platformunu sanal ve gerçek hayattaki futbolun kesişiminde kullanma taahhüdünün bir parçası olarak gerçekleştirilen bir dizi FC Futures aktivasyonundan sadece bir tanesi oldu.

EA Sports FC 24 PlayStation 5, Xbox Series X|S, PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch’te oynanabiliyor. Oyunun mobil versiyonu ise hem iOS hem de Android’de mevcut.

İLGİLİ HABERLER