Eğlence

EA Sports FC 24, UEFA eEURO’nun resmi platformu olacak

EA Sports FC 24
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Electronic Arts, EA Sports FC 24‘ün UEFA Milli Takımlarını temsil eden, Avrupa’nın en iyi EA SPORTS FC oyuncularının yer aldığı bir e-spor yarışması olan UEFA’nın eEURO turnuvasının resmi platformu olacağını açıkladı. eEURO, Avrupa’nın seçkin milli takım futbol e-spor şampiyonasında yarışacak oyuncuların katılımına açık olan, yıllık bir uluslararası e-spor yarışması.

50’den fazla UEFA Milli Takımının katılımının şimdiden onaylandığı UEFA eEURO 2024 turnuvasının, Mart 2024’te çevrimiçi elemelerle başlaması ve ardından Temmuz 2024’te oynanacak canlı şampiyona finalleriyle sonuçlanması planlanıyor.

Milli Takımlar, eEURO eleme aşamaları öncesinde, yarışma boyunca kendilerini temsil edecek bir espor oyuncusu seçecekler. Her ülke, FC 24 oyuncularına ülkeleri adına rekabet etme şansı sunan oyuncu seçme turnuvalarına ev sahipliği yaparak kendi seçim mekanizmalarını belirleyebilecekler.

Seçili ülkeler için, Milli Takım oyuncu seçimi turnuvası maç günleri, e-spor oyuncu temsilcilerinin belirlenmesi amacıyla Ocak 2024’te gerçekleştirilecek. Milli Takım oyuncu seçme turnuvaları için kayıtları, katılımı onaylanan ülkelerin tam listesiyle birlikte bu adreste mevcut.

EA Sports FC 24 hangi platformlarda oynanabiliyor?

EA Sports FC 24 şu anda PlayStation5, Xbox Series X|S, PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch’te mevcut. EA SPORTS Mobile ise App Store ve Google Play Store‘dan indirilebiliyor.