Eğlence

EA Premier Lig ile anlaşmasını yenilemek için kesenin ağzını açıyor

fifa 23 ea premier lig

EA Premier Lig ile büyük bir anlaşma imzalamaya hazırlanıyor. Gelen haberlere göre, oyun dünyasının dev şirketi ve dünyanın en popüler spor organizasyonlarından biri olan İngiltere’nin en üst seviye futbol ligi 488 milyon pound değerinde altı yıllık yeni bir anlaşmanın altına imza atacak. Söz konusu iddia Sky Sports tarafından gündeme taşındı.

Bu anlaşma ile Premier Lig’in kasasına yılda 80 milyon dolardan fazla para girecek. Söz konusu meblağın Premier Lig’in hâlihazırda EA’den aldığı yıllık ücretin iki katından fazla olduğu belirtiliyor.

Söz konusu anlaşmanın hem teknolojik hem de fiziksel bir boyutunun olduğunu belirtmek gerekiyor. Premier Lig’in özel elektronik oyun lisansının sahibi olan EA’in logosunu Premier Lig hakemlerinin üzerinde görmek de yine mümkün olmaya devam edecek. EA’in logosunun Premier Lig logosuyla birlikte başka yerlerde de beraber boy gösterdiğini hatırlatmakta fayda var.

Bu anlaşma zamanlaması itibarıyla büyük önem taşıyor. FIFA ile uzun süredir devam eden lisans anlaşması sona eren EA, popüler futbol oyununu bu yıldan itibaren EA Sports FC adıyla çıkaracak. Söz konusu isim FIFA kadar akılda kalıcı olmasa da, EA oyuncuların çok az değişikliği fark edeceğinin altını çiziyor.

EA Premier Lig dışında La Liga ile de benzer bir anlaşma imzaladı

EA Premier Lig dışında futbol dünyasının başka markalarıyla da anlaşmalar imzalıyor. VGC‘nin haberine göre, şirket İspanya Birinci Ligi La Liga ile de benzer bir iş birliğine gidiyor. Bu iş birliği çerçevesinde La Liga deneyimi de ilk EA Sports FC oyununda yaşanabilecek.

İLGİLİ HABERLER