Eğlence

EA tek kişilik Iron Man oyunu hazırlıyor

ea iron man

EA bünyesindeki stüdyolardan biri olan Motive, Dead Space’in “remake” versiyonuna son dokunuşları yapıyor. Ancak stüdyo şimdiden diğer projeler üstünde de çalışmaya başlamış durumda. EA Iron Man oyunu için Marvel ve Motive’in güçlerini birleştirdiğini açıkladı.

Oyun için geliştirme çalışmaları henüz başlamış olsa da, EA şimdiden bazı detaylar paylaştı. Tek kişilik olan aksiyon-macera türündeki oyun, orijinal bir hikaye anlatacak. EA’in açıklamasında “oyuncuların Iron Man gibi oynamanın gerçekten ne olduğunu hissedeceği” belirtildi.

Motive’de Iron Man oyunu için çalışan ekibi Olivier Proulx yönetecek. Proulx geçtiğimiz yıl çıkan ve çok beğenilen Marvel’s Guardians of the Galaxy’nin kıdemli yapımcılarından biriydi. Avengers oyununun tek kişilik deneyiminin hazırlanmasında da çalışan Proulx, Iron Man’e yabancı değil. Proulx, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Bizim diyebileceğimiz yeni ve özel bir hikaye yaratmak için muhteşem bir fırsata sahibiz. Marvel bizi taze bir şey oluşturmamız konusunda cesaretlendiriyor.”

EA Iron Man oyununun Marvel ile iş birliğinin başlangıcı olduğunu ve birlikte çok sayıda oyuna imza atacaklarının altını çizdi. Bunlardan birinin de Black Panther oyunu olması bekleniyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER