EA mobil oyun şirketi Glu Mobile’ı satın alıyor

EA, Kim Kardashian: Hollywood isimli oyunla adını duyuran Glu Mobile isimli mobil oyun şirketini satın alıyor. Oyun devi, Glu Mobile için tamamen nakit olarak 2.4 milyar dolar ödeyecek. Satış sürecinin 30 Haziran itibarıyla tamamlanması planlanıyor.

EA CEO’su Andrew Wilson, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada mobil oyun pazarının önemine vurgu yaptı. Wilson, mobilin oyun dünyasında en hızlı büyüyen platform olduğunu ifade etti.

Glu Mobile’ın satın alınmasıyla birlikte EA, mobil oyun alanındaki varlığını ikiye katlıyor ve portföyünü de genişletiyor. Glu’nun katalogunda Kim Kardashian’ın oyununun yanı sıra Dinner Dash: Adventures ve diğer ünlü isimler için hazırlanmış oyunlar bulunuyor. Bu ünlü isimler arasında Britney Spears, Nicki Minaj, Jason Statham ve Gordon Ramsay gibi isimler yer alıyor. Taylor Swift’in artık tarihe karışan sosyal ağ projesi de Glu tarafından geliştirilmişti.

Glu’nın iş modeli, mikro ödemelerin olduğu ücretsiz oyunlar üstüne kurulu. EA, mikro ödeme modelini sürdürmeyi istediğini daha önce duyurmuştu. Söz konusu modeller, şirkete uzun yıllardır şirkete ciddi anlamda para kazandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple Epic davası kararına itiraz etmeyebilir

Glu Mobile ve 800 çalışanı, EA kapsamında bağımsız biçimde faaliyet göstermeye devam edecek. Şirket kendi projelerinin yanı sıra EA’in fikri mülkiyeti doğrultusunda geliştirme yapmayı sürdürecek. Glu, EA’in pazarlama ağından ve küresel varlığından da faydalanacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....