EA’den Dead Space’in yenilenmiş versiyonu için çıkış tarihi açıklaması

Popüler korku oyunu Dead Space, EA tarafından yeni nesil konsollara uyarlanmış şekilde tekrar oyuncularla buluşacak. Oyunun YouTube kanalında gerçekleştirilen bir canlı yayında, yeni versiyonun 2023’ün başlarında dağıtma çıkacağı açıklandı.

Oyunun yeni versiyonuyla ilgili ilk duyuru, geçtiğimiz yılın haziran ayında yapılmıştı. O dönemde çıkış tarihi konusunda bilgi verilmemişti. Ancak oyunun temelden yeniden hazırlanacağı ve geliştiriciliği Motive’in üstleneceği belirtilmişti. Motive Star Wars: Squadrons’un geliştiricisi olarak adını duyurmuştu.

Motive geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen bir canlı yayın sırasında oyunla ilgili bazı bilgiler paylaşmıştı. Oyunda ana kahraman Isaac Clarke’ı Gunner Wright seslendirecek. Clarke orijinal oyunda sessiz olduğu için bunun önemli bir değişiklik olduğu söylenebilir. Oyunda oyun içi satın alma işlemlerinin olmayacağı da biliniyor.

Dead Space, “yenilenmiş” versiyonuyla PlayStation 5, Xbox Series X ve PC’de oyuncuların karşısına çıkacak.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun